Gwóźdź logo.svg
Jaki jest według ciebie najlepszy tekst na Nonsensopedii?

Zgłoś go w konkursie Gwóźdź!

Pustynnica katolicka

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Oto inkryminowana bestia. Całe 5 cm krzyża

– Gdzie jest krzyż?
– Na żabie.

Rozwiązanie zagadki krzyża zabranego spod pałacu prezydenckiego

Pustynnica katolicka (także Żaba katolicka, Notaden bennettii) – niewielki płaz australijski. Zdaniem amerykańskich naukowców pochodzi bezpośrednio od wymarłej żaby żydowskiej.

Tryb życia[edytuj • edytuj kod]

Świeżo ochrzczona żabka

Większość życia pustynnica spędza na oczekiwaniu na zbawienie opady deszczu, zagrzebana w ziemi. Używa w tym celu wszystkich kończyn, co oznacza, że pracuje jak koparka podsiębierna.

Skrzek składany jest tylko w zagłębieniach roślinnych z wodą święconą. Młode kijanki dojrzewają szybko[1]. Moment wyjścia dorosłego płaza z wody jest za symboliczny chrzest. Wśród żab nie zaobserwowano jednak jakiejkolwiek formy kapłaństwa.

Żaba a Biblia[edytuj • edytuj kod]

Istnieją spekulacje na temat dwóch miejsc w Biblii, w których miałyby rzekomo występować te zwierzęta. Pierwszym z nich jest oczywiście Księga Wyjścia i legendarna plaga żab w Egipcie. Obecnie naukowcy odrzucają jednak tę tezę, twierdząc, że były to żaby żydowskie, a ich upadek z nieba uznawany jest przyczynę zagłady tego gatunku. Z tej okazji „zieloni” zamierzają wytoczyć Bogu proces o wywołanie katastrofy ekologicznej oraz nielegalny ubój rytualny. Jak do tej pory Bóg nie odpowiedział na wezwanie sądowe.

Drugim przypadkiem jest mniej znany fakt, że żaby będą wychodzić z paszczy smoka w czasie Apokalipsy. Tutaj już nie ma wątpliwości, że chodzi o żaby katolickie. Spekuluje się bowiem, że tylko one posiadają wystarczająco krótki czas dojrzewania kijanek, aby mogło to mieć miejsce

Dewocjonalia[edytuj • edytuj kod]

Z żab katolickich wyrabia się wiele różnych dewocjonaliów takich jak:

  • skórzane ocieplacze na kubek;
  • dywany z krzyżem;
  • buty z krzyżem;
  • święcone żabie udka;
  • święcony śluz.

Przypisy

  1. Ty też byś dojrzewał szybko jakbyś wiedział, że zabraknie ci powietrza