Wyniki konkursów „Różowy Słoń” i „Biały Kruk” już są!
Zobacz które artykuły i grafiki czytelnicy wybrali jako najlepsze w 2020 roku.

Biologia

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Niechaj zaroją się wody od istot żywych, a ptactwo niechaj lata nad ziemią, pod sklepieniem nieba!

Cytat z pewnej znanej baśni o przedmiocie badań biologii

Ja pCenzura2.svge!

Przeciętny uczeń o sprawdzianie z biologii

Biologia – nauka badająca życie i wszystko, co się rusza. Przedmiot wkCenzura2.svgący uczniów szkół podstawowych i średnich, gdyż trzeba na niego wyjątkowo dużo zakuwać.

Statystycznie, typowe nauczycielki tego przedmiotu to podstarzałe panny, w których życiu się zdecydowanie nie powiodło, a ich sfera kontaktów towarzyskich znajduje się w stanie nieprzerywanej od lat atrofii. Z tego też powodu zdarzają się przypadki ich znęcania się psychicznego nad uczniami, jednak orężem w tej czynności nie są bynajmniej obraźliwe słowa i zwroty, lecz np. schematy wydalania stolca z organizmów jamochłonów.

Wielbicielami biologii są wyłącznie studenci medycyny[1].

Uprawy biologiczne tuż obok matematycznych i literaturozawczych są głównym źródłem bawełny na rynki europejskie

Przedmiot badań[edytuj • edytuj kod]

Czysto teoretycznie sferą badań biologicznych jest „wszystko, co nas otacza”, jak wielokrotnie powtarzają w szkołach luminarze tej nauki. Jednak przeciętny uczeń dość szybko jest w stanie zdać sobie sprawę, iż większość zagadnień które zmuszony jest opanowywać w trakcie tych zajęć niemal zupełnie nie dotyczy tego, co nas otacza – co więcej, zagadnienia te przede wszystkim obejmują to, co nas nie otacza, jak np. stułbie, mamuty, trupy i płody.

Uogólnionym przedmiotem będącym wstępem do biologii jest przyroda, która uczy nas wszystkiego, co nas otacza z dodatkami z nauk chemicznych, fizycznych i innych.

Dziedziny biologii[edytuj • edytuj kod]

  • Biochemia – zajmuje się liczeniem moli.
  • Biofizyka – fizyka, która na pytanie:„Co to ma wspólnego z biologią?” odpowiada, że żaba też podlega prawu grawitacji.
  • Anatomia – głównie dla studentów medycyny, by potem wiedzieć gdzie leży serce, gdy po latach pracy 24/7 w szpitalu za gówniane pieniądze przyjdzie im do głowy jedyne słuszne rozwiązanie ich problemów.
  • Genetyka – nauka, która odpowiedziała na zagadkę: „Skoro syn jest murzynem pytam się jeszcze raz: Co robiłaś podczas mojej delegacji? Obaj nie mamy żadnego murzyna na 6 pokoleń wstecz!”.
  • Ekologia – o tym dlaczego krakowski smog nadal zabija ludzi, ale ludzie mają to w dupie i nadal palą plastikami.
  • Botanika – odróżnianie Cannabis od Musaceae na podstawie budowy kwiatu i włosków
  • Zoologia – odróżnianie moczu pawiana od szympansa niezwykle przydatne przy dalszej pracy jako sprzątacz w ZOO.
  • Ochrona Środowiska – czynnie zajmuje się niszczeniem zagrożonych gatunków zwierząt i środowiska naturalnego.

Przypisy

  1. Nie mają innego wyboru.


Crystal Clear app virus detected 2.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny biologii. Jeśli się nie brzydzisz – rozbuduj go.

Nuvola apps edu miscellaneous.svg To jest tylko zalążek artykułu związany ze szkołą. Jeśli cały czas odrabiasz prace domowe – rozbuduj go.