Rozprawka

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Rozprawka – jedna ze średniowiecznych metod tortur, stosowanych w stosunku do uczniów, używana i w dzisiejszych czasach. Na rozprawkę najbardziej narażeni są uczniowie w tzw. gimnazjach klasach siódmych i powyżej. Niektórzy specjaliści uważają rozprawkę za narkotyki, ponieważ natychmiast po rozpoczęciu rozprawkowania pacjent prowrednego nauczyciela zmienia swój sposób odbierania świata na gorszy. Ponadto w organizmie dochodzi do wydzielania niespotykanych dotąd u ucznia hormonów, które stwarzają szkodliwe dla otoczenia emocje. Od zakończenia procesu rozprawkowania poszkodowany musi czekać około 8 godzin, aż do powrotu jego normalnej tożsamości.

Na wyższym poziomie edukacji (tzn. w szkole średniej) z języka polskiego uczeń natychmiast dowiaduje się, że zmarnował trzy lata gimnazjum tylko po to, by nauczyć się pisać coś, co do niczego mu się nie przyda i musi stawić czoła analizie tekstu, która jest skrajnym przeciwieństwem rozprawki.


Nuvola apps edu miscellaneous.svg To jest tylko zalążek artykułu związany ze szkołą. Jeśli cały czas odrabiasz prace domowe – rozbuduj go.