Globus

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Słownik
Zobacz w słowniku:
globus

Globus to taka mapa zrobiona w kulkę

Dziecko o globusie

Globus – zdradziecki przyrząd, z powodu którego już małe dzieci uczą się geografii. W przypadku młodzieży, globus służy jako narzędzie terroru w ręku nauczyciela. Służy do ogłupiania dzieci wszechobecną i nieprawdziwą teorią, jakoby Ziemia miała kształt arbuza.

Wygląd globusa[edytuj • edytuj kod]

Kula, na której naklejona jest mapa świata. Jest na niej mnóstwo nabazgranych linii linii z góry na dół i z dołu w górę, i jakby tego było mało, są jeszcze takie od boku do boku. Znajduje się tam także dużo małych, zielono-żółtych kleksów i plam, a ponadto mnóstwo niebieskiego koloru przyprawiającego o schizofrenię. Możesz znaleźć na górnym i dolnym jego biegunie białe plamy z kilkoma też białymi kropeczkami, które mrożą krew w żyłach mózgu.

Zwykle kula jest umieszczona pod kątem na takiej śmiesznej osi, przez co dzieci lubią bawić się w rytuał naśladujący obrót Ziemi.

Pod mapą świata zwykle mieszczą się dwie puste w środku półkule, oczywiście złączone ze sobą. Zaprzecza to teoriom, jakoby Ziemia posiadała jądro. Niestety z tego wynika również fakt, że ludziki i zwierzęta stojące na globie niechybnie spadłyby w niebyt.

Legendy[edytuj • edytuj kod]

Wiele dzieci myśli, że gdy dotknie się globusa w miejscu, gdzie leży na przykład Hiszpania, Madryt zostanie zrujnowany przez wielkiego palucha.

Należy nadmienić także legendę o podróżach między wymiarami – teoria dotycząca tej legendy mówi nam, że małe dzieci stosują globus, by po dotknięciu ww. Madrytu, znaleźć się w owym mieście.

Inne znowu próbują szukać w rzeczywistości narysowanych, bądź namalowanych literek oraz linii. Zapominają niestety o tym, że kreda, farba czy zawartość flamastra rozpuściłyby się w oceanach, zaś na lądzie wszystko zostałoby starte przez ludzi, zarosłoby trawką lub przysypało piachem.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

Słowo „globus” jest także określeniem głowy na której brak jest owłosienia.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]