Rok szkolny

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Rok szkolny (właśc. sezon tortur) – powtarzające się cyklicznie przez dwanaście lat (od siódmego do osiemnastego roku życia obowiązkowe) tortury. Trwa 10 miesięcy (nie licząc przerw 183 dni[1]), sam zaś wypełniony torturami, nudą i mordercami. Według powszechnie panującej opinii, rok szkolny trwa o 10 miesięcy za długo. Oznacza to, że gnębienie uczniów przez bardzo długi czas powoduje pesymistyczne nastawienie ich do życia i podjęcie decyzji o zostaniu emo.

Rok szkolny dzieli się na dwa okresy, zwane semestrami:
I semestr – krótszy, ale wcale nie lżejszy. Rozpoczyna się 1 września (na pamiątkę wybuchu II wojny światowej), a kończy przed Bożym Narodzeniem (jak sama nazwa wskazuje – KTOŚ się wtedy musiał urodzić).

II semestr – dłuższy od poprzedniego, zaczyna się w Nowy Rok, a kończy wakacjami. Jest to ciężki okres, sprawdzana jest wtedy wytrzymałość delikwenta na tortury, za które otrzymuje oceny.


NonNews
Zobacz w NonNews tematy:

Na koniec roku, uczeń otrzymuje świadectwo, które musi kupić oraz na którym umieszczone są jego wyniki z odporności psychofizycznej. Nie mogłoby się obyć też bez bardzo bardzo smutnych piosenek, które doprowadzają dziewczęta do płaczu.


Nuvola apps edu miscellaneous.svg To jest tylko zalążek artykułu związany ze szkołą. Jeśli cały czas odrabiasz prace domowe – rozbuduj go.

Przypisy

  1. Tak, autor sam to obliczył.