Egzamin ósmoklasisty

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Egzamin ósmoklasisty – nowa wersja sprawdzianu szóstoklasisty, stworzona i opracowana przez ukochane pod każdym względem Ministerstwo Edukacji Narodowej. Oprócz powyższego udało mu się zabrać w swoje szeregi sprawdzian gimnazjalny, który poszedł do lamusa z powodu rozbiórki gimnazjum. Według rządu PiS nieskazitelny, bezbłędny i co najważniejsze, taki, jaki prezes kazał. Pierwszy taki egzamin odbył się w roku 2019, kiedy to pierwsi ósmoklasiści skończyli rozciągniętą niczym guma balonowa szkołę podstawową. Według postanowień MEN ma to być główny sposób na zapędzenie do nauki podstawówkersów.

Przedmioty[edytuj • edytuj kod]

Są dokładnie dwie rzeczy towarzyszące skazanemu w czasie zdawania każdego egzaminu. Są to stres i przedmiot, z którego wykazują swoje umiejętności. Według Zalewskiej sprawdzian ósmoklasisty będziemy zdawać z:

  • języka polskiego – najbardziej znienawidzonego przedmiotu osób mający mózg nastawiony do nauk ścisłych. Jak zawsze, ma zakończyć się wypracowaniem lub rozprawką, na której nie liczy się to, jaką podróbką Mickiewicza jesteś, ale to jak dobrze znasz ortografię i znajomość stawiania przecinków, bo na tym traci się najwięcej punktów.
  • języka angielskiego – jeden z niewielu testów na egzaminie, gdzie nie liczy się wiedza a słuch. Większość zadań to słuchanie po dwa razy tego samego tekstu i zaznaczanie A lub B. Przy czym będą ci chcieli wmówić że skunks Jonathana umie otwierać drzwi i je jajka. Jak będziesz miał umiejętności strzeleckie na poziomie Idola Finów, to może uda ci się nawet zdać.
  • matematyki – zwanej przez wielu królową nauk. Jest jeszcze bardziej znienawidzony niż nawet język polski, gdyż zdecydowana większość produktów systemu to humany lub osoby mające zadatki na dyskalkulika. Większość z zadań to bzdury z podręcznika dla profesorów na wydziale matematycznym na przeciętnym uniwersytecie. Jeżeli nie wiesz, jak obliczać algebry, to możesz się pożegnać z dobrym wynikiem i jedyną rzeczą, która może cię uchronić przed wiecznym potępieniem jest ponowne podejście lub ucieczka w Bieszczady.
  • przedmiot do wyboru – czyli możemy sobie wybrać, co chcemy pisać! Do wyboru mamy fizykę, biologię, geografię, chemię lub historię. Uzyskuje się na nim najlepsze wyniki z powodu możliwości wyboru przedmiotu, który jest naszym konikiem. Pierwsze cztery roczniki (niestety) nie będą pisać tego egzaminu.
  • innego języka obcego – MEN było tak miłe, że w ramach promocji możemy sobie na dodatkowe punkty wybrać dodatkowy język do zdawania. Czas pokaże, czy ktokolwiek będzie się pisał na takie warunki. No chyba, że mieszka się przy granicy ze szwabami.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]