Wszystko

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Wszystko jest do niczego.

Nihilizm o wszystkim

Wszystko (łac. Absolutum – odsolenie) – tak dużo, że nie mógłbyś sobie tego wyobrazić, nawet gdybyś był Kierownikiem Wydziału albo nawet Dodą. Spójrz na ścianę przed sobą. Tak, jeśli nie ma ściany, jeno taki migocący ekran, to spójrz za ekran. I co widzisz? Ścianę widzisz. Nie widzisz? Regał? To odsuń regał. Tak. Nie widać ściany zza grzyba? To spójrz w prawo. Tak, prawa ręka to ta którą się właśnie drapiesz po głowie. To masz już ścianę? To teraz weź markera. Czarny może być. I narysuj takie wielkie kółko. Jeszcze większe. Ale nie maluj po kocie, jak żywa istota Ci powierzchnię zagradza, to jej tę dewiację zręcznie wyperswaduj! Ale nie kijem! Może wykaż się elokwencją i go po prostu wywal za drzwi. No to masz już kółko? Co?! Wyszedł Ci kwadrat?! Też może być. Teraz się mu przypatrz dokładnie… Jeszcze trochę. Już wiesz jak duży jest? Tak? No to jest on o wiele mniejszy od wszystkiego…

Rodzaje wszystkiego[edytuj • edytuj kod]

Rozróżnia się następujące rodzaje wszystkiego:

  • Wszystek – nad tym verbum chroboczą nieustanne niekompatybilna intelektualne (kłótnie). Lingwiści upierają się, iż jest to rodzaj wszystkiego, ale do głosu dobijają się organizacje wszawo-gastronomiczne, które utrzymują, iż Wszystek jest to bawarska potrawa na ciepło, przyrządzana z tego sympatycznego inspek… insekta.
  • Ablucyjny arkusz postfekalny – jest to papier toaletowy o nazwie Wszystko wypuszczony przez jedną z firm pod sloganem Wszystko jest do dupy. Hasło to – jak i wiele innych – przeszło do naszego codziennego języka.
  • A wszystko to „Bociebiekocham” – tajemnicze to zdanie znaleziono już w pismach starożytnych Rzymian. Do dziś nikt nie odgadł, czym jest Bociebiekocham. Niektórzy uważają, że jest to staropolska nazwa wyścigu bocianów. Inni uważają, że to złe tłumaczenie ze starożytnej łaciny.
  • Wszystko absolutne – jest to masło maślane pochodzące z łaciny. Oznacza po prostu odsolenie odsalające. Nikt nie wie, co oznacza.
  • Wszystko jest prawie nie do wytrzymania – tylko umywalka wytrzyma wszystko.
  • Wszystkononowicz – teoria psychospołeczna odnosząca się do ogółu funkcji, połączeń, samozwańczych elementów impertynencji biurokractwa oraz szeroko rozumianej polityki zagranicznej państwa, w szczególności akcyzy na alkohol i papierosy. Prekursorem jest Krzysztof Kononowicz.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]