Wychowanie do życia w rodzinie

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Zdjęcie przeciętnej uczennicy po Nagłym bólu brzucha
Jedna z osób, które uniemożliwią ci ucieczkę z WDŻ

Wychowanie do życia w rodzinie – lekcja, podczas której młodzież uczy się m.in. prawidłowego funkcjonowania w rodzinie, czy wyrażania swoich uczuć, a nawet uprawiania seksu. Nierzadko w czasie takich zajęć możemy dowiedzieć się co nieco o antykoncepcji[1]. Skrót WDŻ niektórzy tłumaczą na Wychowanie Do Żulerstwa.

Jak uniknąć lekcji[edytuj • edytuj kod]

Uczniowie zwykle gdy nadchodzi WDŻ wyrażają ogromną niechęć w uczestniczeniu w tejże lekcji. Wyjątkiem są lekcje o rozmnażaniu i zapobieganiu. Jednak nie z powodu ciekawości uczniów, ale po to, by dowiedzieć się jak nauczyciel wyjdzie z tej kłopotliwej sytuacji i uświadomi (już dawno uświadomioną) młodzież.
Oto kilka sposobów by uniknąć WDŻ-u:

  • nagły ból brzucha – skutkuje to natychmiastowym zwolnieniem do domu[2], skuteczność tego sposobu jest bardzo wysoka, wadą jest to, że tego sposobu mogą używać tylko kobiety;
  • ucieczka z lekcji – klasyczny i szeroko stosowany sposób, zaletą jest możliwość stosowania przez wszystkich, szybkość i skuteczność, ale wadą jest ryzyko, że podpadniemy nauczycielowi prowadzącemu[3] oraz szansa na użycie przez wychowawce umiejętności Summon Parents, na mniej rozgarniętych nauczycieli/rodziców skutkuje tłumaczenie Przecież ja chodzę do szkoły, by się uczyć, a nie rozmawiać o takich bzdetach!;
  • w stylu Al-Kaidy – sposób bardzo rzadko stosowany, głównie ze względu na ogromne konsekwencje, jednak posiada stuprocentową skuteczność. Wyciągamy z plecaka broń[4] i zaczynamy uciekać ze szkoły. Po drodze strzelamy do wszystkich krzyczących Stój! (a w szczególności rozwalamy woźną/woźnego), potem mamy chwilę wolności. Jej długość jest zależna od naszych umiejętności ukrycia. UWAGA! Wpadka może skończyć się tak, jak pokazane jest to na obrazku obok.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

  1. Nie dotyczy 90% szkół zdominowanych przez nauczycieli-katechetów
  2. Ciekawe, czemu nauczyciele nie wpadli na to, że łatwiej jest usiedzieć z bólem na lekcji niż wałęsać się po środkach komunikacji miejskiej?
  3. Najgorzej, gdy ten nauczyciel uczy nas innych przedmiotów.
  4. Chyba każdy uczeń ma przy sobie coś do obrony.


Nuvola apps edu miscellaneous.svg To jest tylko zalążek artykułu związany ze szkołą. Jeśli cały czas odrabiasz prace domowe – rozbuduj go.