Gwóźdź logo.svg
Rabini czytelnicy się wypowiedzieli – są już wyniki konkursu Gwóźdź 2021!
Zobacz który nonsensopedyjny tekst wygrał!

Chuck Schuldiner

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Chuck miał świra na punkcie swoich paznokci

Charles „Chuck” Schuldiner (ur. 13 maja 1967, zm. 13 grudnia 2001) – amerykański idol, gitarzysta i przymusowowokalista (ze względu na koleżankę wylał Kama Lee po pierwszych dwóch demach i sam musiał zacząć śpiewać, ale kolega nie zdradził mu jak to się robi i z każdą płytą miał coraz bardziej zniszczone gardło), twórca death metalu.

Biografia[edytuj • edytuj kod]

W 1983 założył zespół Mantas, przemianowany później na Death. Gdyby nie ta zmiana, słuchalibyśmy dziś mantas metalu. W 1987 wyszedł pierwszy album Death, „Scream Bloody Gore” i kto wie, co robiliby dziś deathmetalowcy, gdyby nie mogli drzeć się, krwawić i podziwiać wypatroszonych zwłok – tak, jak nakazał im Chuck na płycie.

Powszechnie nazywany jest ojcem death metalu. Niestety, matki death metalu nigdy nie zidentyfikowano, więc gatunek ten wychowywał się w rozbitej rodzinie, co może tłumaczyć częściowo jego brzmienie.

Miał opinię perfekcjonisty: zawsze czyste paznokcie, zadbane włosy, świeży podkoszulek, wypolerowana gitara i wypucowane buty. Był rzadkością wśród muzyków metalowych, bo grał równo i nie malował się jak panda.

Śmierć[edytuj • edytuj kod]

Po tym, jak 13 grudnia 2001 Chuck zmarł z powodu glejaka, wszyscy fani metalu, a szczególnie ci, którzy na death metal patrzyli z ukosa, zaczęli się nawzajem zapewniać, że Chuck był ich idolem i że drugiej tak ważnej osoby w ich życiu nie będzie, nie wyłączając partnerów życiowych. Jednocześnie wszyscy, którzy kiedykolwiek pierdnęli złym słowem w kierunku Chucka, zostali zaocznie zlinczowani.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]