Mol

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
W twoim ciele znajduje się ponad 1000 moli wody. Jakie życie, takie motyle w brzuchu

Mol – stworzenie biochemiczne niezmiernie wnerwiające każdego zainteresowanego chemią lub przemysłem włókienniczym.

Charakterystyka[edytuj • edytuj kod]

Mol atakuje wszędzie i każdego, a szczególnie upodobał sobie biednych studentów chemii i farmacji. Nie da się przed nim uciec – nawet najlepsze filtry nie pomogą jeśli dzierżysz w swojej dłoni 22,4 dm3 dowolnego gazu, gdyż zawsze znajdzie się tam dokładnie jeden mol. Jest stworzeniem łamiącym prawa biologii – jako jedyny organizm żywy potrafi występować w liczbie niecałkowitej (na przykład 1,5 mola). Zwalczenie go jest praktycznie niemożliwe – potrafi podzielić się na praktycznie dowolną ilość części, a każdy kolejny podział wzmacnia tylko jego działanie kancerogenne[1] u chemików i farmaceutów. Mola potrafi unicestwić tylko inny mol, lecz skutkuje to wytworzeniem kolejnego mola, a czasem moli[2]. Z jedną z najciekawszych właściwości tych stworzeń jest ich względność – jeden mol należący do studentów (mol studentów) reaguje na mol puszek piwa inaczej niż mol abstynentów. W przypadku mola studentów reakcja zachodzi gwałtownie i kończy się dość szybko, z przejściem mola w stan dwudziestoczterogodzinnej (lub dłuższej) hibernacji. W przypadku mola abstynentów reakcja nie zachodzi lub zmierza w stronę wytworzenia wyjątkowo toksycznych produktów.

Mol nastręcza wiele trudności studentom i uczniom szkół średnich, szczególnie liceów.


Charakterystyka moli różnych gatunków[edytuj • edytuj kod]

  • mol KOH – lubi, szanuje…
  • mol FeLi – lub bardziej pospolicie FRaNi
  • mol KONi – o charakterystycznym wyglądzie
  • mol NeWToNa – niestabilny chemicznie ze względu na zbyt dużą ilość jabłek spadającą na niego
  • mol WINa – od chmary tych owadów potrafi zaszumieć w głowie…

Notebook blue.png Masz pomysł na kolejny punkt? Dodaj go!

Przypisy

  1. Wystarczy prześledzić reakcję studenta na 0,00000000000000000000001 mola, które właśnie pozbawiło go doktoratu
  2. Szczególnie niebezpieczny rozkład mola – 2 mole należące do nadmanganianu potasu (2 mole KMnO4) potrafią uwolnić łącznie 3 mole różnych gatunków


Crystal Clear app bug.svg To jest tylko zalążek artykułu o zwierzętach. Jeśli należysz do świata zwierząt – rozbuduj go.

Nuvola apps edu science.svg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny chemii. Jeżeli cierpisz na alkanolepsjęrozbuduj go.