Mrówka

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Mrówka – mały, żyjący w kupie stwór stadny chodzący blisko przy ziemi. Wyjątkowo nie lubi kąpieli słonecznych w lupie. Wykazuje cechy osobowości autorytarnej i niemal fanatycznego oddania zasadzie monarchizmu.

Wygląda jak trzy małe kuleczki od których odstaje sześć kresek. Należy na nie bardzo uważać, gdyż czasem mogą kąsać tam, gdzie teoretycznie dostać się nie powinny.

Grupy społeczne mrówek[edytuj • edytuj kod]

  • Mrówka robotnik – zwykły wieśniak pracujący przy budowie pałacu Królowej wyglądającego, jak wielkie gówno. Podlega wyższym grupom społecznym.
  • Mrówka rycerz – wyższa grupa społeczna od wyżej wymienionej. Broni pałacu przed atakiem innej rasy, lecz z rasą ludzką nie ma ona żadnych szans, bowiem rasa ludzka wywodzi się od starożytnego czarodzieja, który obdarzył ludzi skillem siadania dupą na mrowisku. Broń tej mrówki to kły znajdujące się jako zęby w ryju.
  • Mrówka łucznik – podobnie jak wyżej, jednostka zbrojna rasy mrówek. Strzela ziarnkami piasku i odejmuje innym rasom po 1 HP. Oczywiście z wyjątkiem rasy ludzkiej, którą wali po 0 HP. Ma ona jednak nieograniczony zapas amunicji.
  • Mrówka mieszczanin – zwykła mrówka nie robiąca nic poza ciągłym łażeniem bez celu z powodu braku pracy. Gdy osobnik rasy ludzkiej zauważy taką mrówkę zaczyna go ona denerwować co kończy się w 99,9% śmiercią mrówki.
  • Mrówka magnat – mrówka, którą stać na wzniesienie własnej chaty i wynajęcie mrówki robotnika 500 razy. Jednak nawet najlepsza obrona nie jest w stanie obronić takiej mrówki przed Ludzką Dupą.
  • Mrówka szlachcic – mrówka, wywodząca się od mrówki rycerza, która faktycznie była niegdyś rycerzem, lecz odeszła ona na emeryturę ze starości lub z powodu kontuzji doznanej podczas walki (najczęściej z rasą ludzką), np. urwanie min. 2/6 nóżek, strata min. 1/3 ciała.
  • Królowa (Boss) – siedzi ona cały dzień trzecią częścią ciała odpowiedzialną za dupę na tronie. Jest czerwona, ponieważ jest ona jedynym żeńskim osobnikiem Czerwonoskórych. Próbuje ona walk nawet z rasą ludzką. Gdy zostaje sama na polu bitwy atakuje Trującym kłem, który rani nawet rasę ludzką. Ilość odjętego HP zależy od wieku:
Wiek Ilość odjętego HP
1-3 lat 90 HP
4-5 lat 60 HP
6-7 lat 40 HP
7-8 lat 20 HP
9-10 lat 10 HP
11 i więcej Brak

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]