Motyl

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Mały, neutralny i powolny obiekt latający, w większości nieuzbrojony. Ma niskie znaczenie militarne.

Wojskowa definicja motyla

Mo tyle a chce wincyj

Wiejska definicja motyla

Nie chce zejść z szyby!

Drogowiec o motylu

Jeden mo tyle, a drugi mo tyle!

Wiejski sąd o motylu

Motylem jestem…na, na, na, na, motylem jestem. Zatrzymaj mnie, bo nie wrócę więcej.

Słowa mniej znanej piosenki o motylu
Motyl w trakcie pobierania nektaru

Motyl (ang. butterfly – masło latające, mucha maślana, mucha w maśle, masłolot) – małe latające stworzenie wnerwiające skacowanych ludzi swoimi kolorami i głośnym trzepotem skrzydeł, tak bardzo, że próbują je wyłapać i zabić. Powstał nawet specjalny sport na cześć łapania motyli. Motyle są o tyle dziwne, że liczba pojedyncza – motyl – jest rodzajem męskim, ale liczba mnoga – motyle – jest rodzajem niemęskoosobowym. Prawdopodobnie zatem są obojnakami. W dosłownym tłumaczeniu na język angielski słowo „Motyl” znaczy baterflaj – czyli latające masło, może to dlatego niektórzy ludzie łapią je, zgniatają i używają zamiast masła…

Życie motyli[edytuj]

Nikt nie zna motywacji życia motyli. Stwierdzono jednak, że motyle żyją, bo im się chce. Panują przypuszczenia, iż robią to dla uciechy, spowodowanej dręczeniem każdej istoty poprzez latanie dookoła niej. Śmiertelnym wrogiem każdego motyla są dzieci z siatkami. Wyłapują one te owady i wkładają do słoika na pewną śmierć głodową, lub co gorsza (dla motyli oczywiście), dają je rodzicom. Motylom grozi wyginięcie, gdyż bardzo lubi je jeść na obiad Profesor Ambroży Kleks. Zagadką dla ludzkości jest fakt, że zawsze kiedy chcemy motyle złapać lub ujrzeć, nigdzie ich nie ma. Kiedy ich nie chcemy, znikąd się pojawiają. Większość motyli jest masochistami, mianowicie same wlatują nam do ręki, wtedy jakaś siła rozkazuje nam zacisnąć pięść. Skutkiem jest to, że motyle wiodą niezwykle krótkie, acz barwne życie. Ciekawostką jest, że równocześnie z motylami pojawili się na świecie łowcy motyli. Nikt nie wie skąd się wzięły te tajemnicze istoty. Wiadomo tylko, że zajmują się chwytaniem motyli dla nieznanych celów (przypuszczalnie dla NASA lub FBI, a może nawet dla Onych). Nie wiadomo także, czy to łowcy motyli pojawili się dla motyli, czy to motyle pojawiły się ze względu na nich.

Motyle w grach[edytuj]

Pokemony – motyl występuje tam pod nazwami Baterfri i Bjutiflaj oraz Dastoks. Pokemony te są do kitu i nikt ich nie chce łapać ze względu na niski atak i obronę.

Tibia – fruwa to to i służy tylko do tego, żeby jacyś kretyni biegali za nim i próbowali takiego ślicznego motylka zarąbać. W jednym z zadań trzeba przynieść ciała 3 motylków jakiemuś zoofilowi.

Gothic – tutaj motylki nie są miluśkie, a krwiożercze,[1] trujące i groźne, a najgorsze jest to, że ścierwa mają speeda jakby wypaliły 10 kg trawy i nie da się ich trafić.

Noob – to dosyć rzadki gatunek motyla. Motyl ten porusza się wolno, często przysiadują na czym popadnie i łatwo jest go złapać. Zwykle posiada krwiożercze znaki na skrzydłach, myśląc, że ktoś się przestraszy.

Piłkarz Reprezentacji Polski – lata po boisku, ale piłki nie dotknie. Jest za mały, przecież mogłaby go zabić.

Super Mario 64 – Latają w miejscach gdzie jest trawa, drzewa i Marian. Są niezniszczalne, mimo iż czasem zamieniają się w bomby.

Call of Butterfly – Latają po całej mapie i mordują niewinnych terrorystów.

Przypisy

  1. Nawet nazywają się „krwiopijca”!