Dżdżownica

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Pyszna dżdżownica w swym naturalnym środowisku

Aaaaa! Nie rób mi krzywdy!

Fan Earth Worm Jima na widok dżdżownicy

Mniam mniam!

Bear Grylls na widok dżdżownicy

Dżdżownica (wat. tschtschofnitza) – potrawa podawana w ekskluzywnych restauracjach. Dżdżownice je się palcami w towarzystwie kamer. Można z nich zrobić koktajl. Dżdżownica jest rozciągliwa, co pozwala na jej dłuższe jedzenie. Cenę jednej porcji ustalono nieodwołalnie w Krajowej Radzie Restauracji i Tavern na 500 000 (cena z roku 2006).

Często dżdżownice wyciągane są na ryby przez znajomych i nieznajomych wędkarzy, przez co trudno je zastać w domu. Próba ordynarnego dzwonienia do domu dżdżownicy przy pomocy podłączenia dzwonka do linii wysokiego napięcia grozi pobiciem przez mieszkających kilka pięter niżej górników. Dżdżownice rozmnażają się osobiście ale można im pomóc nożyczkami. Rozmnożone w ten sposób dżdżownice są zwykle dwa razy krótsze (przy dbałości w czasie operowania nożyczkami).

Uwaga: dżdżownica może być groźna – znany jest z historii przypadek zaatakowania przez rozdrażnione dżdżownice grupy wędkarskiej (kierowanej przez niejakiego Laokoona). Dżdżownica jest jednym z postrachów osób sepleniących (obok chrząszcza).

Inne: Znane są udane próby zastępowania sznurowadeł przez dżdżownice praktykowane w terenach górskich, gdzie sznurowadła nie rosną (prawdopodobnie z powodu obniżonego ciśnienia). W warunkach naturalnych wcina ziemię, z tego też powodu wielu uważa że w roku 2025 dżdżownice zjedzą ją całą.

Życie dżdżownic: Dżdżownice są bardzo rozrywkowymi stworzeniami. Gdy się nudzą, wspinają się na dowolną górkę, po czym turlają się bokiem na sam dół. To nie jedyna z ich zabaw. Gdy na trawie jest rosa, urządzają sobie one wyścigi w ślizgach, oraz gdy pada dżdżysty deszcz dżdżownice dżdżą w dżdżystej trawie.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]


Crystal Clear app bug.svg To jest tylko zalążek artykułu o zwierzętach. Jeśli należysz do świata zwierząt – rozbuduj go.