Gwóźdź logo.svg
Wyniki Gwoździa 2021 już są!
Zobacz jaki tekst z Nonsensopedii zdaniem czytelników jest najlepszy.

Abstynent

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Nie pali, nie pije, a chodzi i żyje.

Przysłowie o abstynencie


Abstynent – podrasa człowieka. Osoba o tak płytkiej wyobraźni, że nie potrafi znaleźć powodu, by się napić. Abstynent to także osoba, która udaje, że nie pije, lecz w każdą sobotę leży pod drzwiami swojego domu (oczywiście będąc zmęczonym nie piciem alkoholu). Abstynenta można rozpoznać po minie – jest smutny, no bo z czego ma być zadowolony, skoro nie ma żadnych powodów do radości?

Gdy jego koledzy leżą pod stołami on gra w snookera, czyta książkę lub chadza po operach i filharmoniach. Uważa, że świat ma dwa kolory: czarny i biały. Nie lubi imprez, a za szczyt hardcore'u uważa wieczór karaoke.

Młodsze odmiany, to swoiści straight edge'owcy, którzy podkreślają swoją indywidualność przez przelewanie łez nie do szkieł, a na fotkę.pl.

By chronić się przed abstynentem, należy rozmawiać o alkoholu w kręgu znajomych, by czuł się opuszczony i samotny. Zwyczajowo jest to skuteczny sposób „resocjalizacji”.

W 99,9% przypadków możemy być pewni, że nie są to Polacy i Rosjanie. Jednym z najwybitniejszych abstynentów jest Aleksander Kwaśniewski. Historia nie odnotowuje nikogo, kto widziałby go pijanego. W czasie wizyty w Charkowie nogi ugięły się pod nim gdy uświadomił sobie stopień alkoholizowania się Rosjan.

Inny znany przykład to posłanka Elżbieta Kruk. Kiedy nieczyste siły dziennikarskie chciały ją zaciągnąć na suto zakrapianą imprezę, ta zręcznie się wymigała tłumacząc, że ma do zrobienia cośtam, cośtam.

Zaiste, abstynenci są wśród nas…

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Słownik
Zobacz w słowniku:
abstynent


Crystal Clear app Login Manager.svg To jest tylko zalążek artykułu o ludziach. Jeśli masz coś wspólnego z daną kastą – rozbuduj go.