Wyniki konkursu „Różowy Słoń” 2021 już są!
Zobacz który artykuł zeszłego roku był według czytelników najlepszy.

Gołąb

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Gołąb
Najpopularniejsza zabawa gołębia
Gołębie bywają agresywne…
Uczeń pierwszej klasy szkoły dla gołębi
A ty głupi całe życie gołębiom rzucałeś…
NonNews
Zobacz w NonNews temat:

Gołąb – szkodnik, którego wydaliny przysparzają cywilizacji ludzkiej wielu kłopotów. Głównym celem gołębi są parapety, dachy, ludzkie głowy i tym podobne. Gołąb ma dwie podstawowe funkcje życiowe – jeść i srać. Znane są przypadki śmierci ludzi z powodu ataku przez mięsożerne gołębie – bezlitosnych morderców, będących naturalnymi wrogami ludzkości. Nikt ich nie lubi, poza panią z filmu „Kevin sam w Nowym Jorku” i medyka z Team Fortress 2.

Rodzaje gołębi[edytuj • edytuj kod]

  • Obsranus dachus – najczęściej występujący rodzaj gołębi. Charakteryzuje go to, że jego przedstawiciele robią na dach.
  • Obsranus parapetus – charakteryzuje go to, że jego przedstawiciele robią na parapet.
  • Obsranus fioletus – charakteryzuje go to, że jego przedstawiciele jedzą jagody i robią fioletowe wydaliny.
  • Gołąb pocztowy – gdy chcesz z kimś pogadać, a zabrakło prądu i nie możesz wysłać e-maila, telefon się zepsuł i nie chce ci się iść na pocztę, nie musisz się martwić. Wszak jest na to sposób – piszesz wiadomość, przywiązujesz ją do gołębia pocztowego, wysyłasz go i czekasz na odpowiedź. Musisz jednak z nim uważać, bo gołębie pocztowe są jednymi z głównych celów bohaterów kreskówek, ale i tak nigdy nie udaje się im go złapać. Przy użyciu większej ilości gołębi można w ten sposób tworzyć całe sieci komputerowe, opisuje to standard IP over Avian Carriers.
  • Obsranus samochodus – bardzo popularna odmiana gołębia, który wybitnie lubi atakować wszelkie samochody, będące w ruchu lub bezruchu. Dzięki nim gołębie mają rozrywkę, ponieważ samochody poruszają się z większą prędkością niż ludzie, co daje zastrzyk adrenaliny. Przedstawiciele tej odmiany często usadzają się na elementach infrastruktury drogowej (przykładowo na mostach), a następnie czyhają na zbliżające się pojazdy i bombardują je setkami rzadkich pocisków.

Słowo „gołąb” w różnych językach[edytuj • edytuj kod]