Ptak

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Ptak polski

Ptak – jeden z przedstawicieli ogromnego Księstwa Królestwa Zwierząt.

Budowa, wygląd i takie tam[edytuj • edytuj kod]

Cóż, należy zacząć od tego, że ptak to nic innego jak współczesny dinozaur. Inną cechą szczególną odróżniającą go od innych jest fakt, iż posiadają dziób służący do otwierania oraz zamykania, a także do jedzenia i śpiewu lub przeklinania u papug i gwarków. Ciało ptaków w większości pokryte jest piórami, które mają za zadanie utrzymać go w górze, żeby nie spowodować otarć wyjątkowo delikatnego kupra w przypadku lądowania. Poza tym mają ogonki, dwie nóżki, oczka, główkę i tak dalej. Może przyjmować formę od kolibra po strusia.

Umiejętność lotu[edytuj • edytuj kod]

Niektóre ptaki w ciągu swojego życia pokonują setki kilometrów

Ptaki, skubańce jedne, potrafią latać, co jest marzeniem większości zdrowych ludzi. Lot ptaków polega na tym, że są w stanie one utrzymać się w powietrzu dłużej niż sekundę. Umożliwiają im to wyżej wspomniane, pokryte piórami skrzydła. Zwierzęta te machają nimi jednocześnie i jakimś cudem nie spadają. Każdy ptaszek uczy się sztuki lotu dość wcześnie w swoim życiu, zaraz po tym jak mamusia albo tatuś wykopią dziecko z gniazda na wysokości paru dobrych metrów.
Istnieją ptaki, które tego sprawdzianu nie zaliczyły, były jednak na tyle grube żeby się nie zabić po upadku. Powstały osobne gatunki tzw. nieloty.

Ptaki a ludzie[edytuj • edytuj kod]

W gruncie rzeczy nie ma tu co pisać ze względu na to, że człowiek i ptak mają ze sobą tyle wspólnego co osioł i styropian, chyba że został w młodości brutalnie wyrwany z gniazda i modelowany na opierzonego psa lub małpę, w zależności od jego IQ. Należy wspomnieć też o tym, iż ludzie często hodują ptaki, które są następnie ubijane i zżerane. Poza tym, gołębie i wrony lubią trwale brudzić nam czapki odchodami. Co ciekawe, za nakrycie głowy te (na szczęście dla nas) gapy niezwykle często uznają chodnik, latarnię, budynek itp…, zwłaszcza kiedy jest lato, ponieważ iloraz inteligencji gołębia jest wysokości temperatury pokojowej, lub IQ przeciętnego polityka.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Crystal Clear app bug.svg To jest tylko zalążek artykułu o zwierzętach. Jeśli należysz do świata zwierząt – rozbuduj go.