FotoŁowca 2020
W galerii twojego telefonu zalegają ci zabawne zdjęcia? Podziel się nimi w konkursie FotoŁowca i zostań łowcą roku!

Roman Giertych

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Elektorat Romana Giertycha

Giertych jest super, Giertych jest super minister!

Babcia o Romku

Za górami, za lasami, siedzi Giertych z mundurkami

Jan Brzechwa o Romanie Giertychu

Roman Giertych (niem. Rumpelstilzchen Göertich. łac. Romanus Incitatus), ps. Koń który Mówi, Romcio Paluch, Piękny Roman, Wesoły Romek, Duże G. , ur. 27 lutego 1971 w Śremie) – polski kabareciarz, tancerz KOD-Dance[1], były oraz przyszły polityk, były minister edukacji. Wybitny działacz na rzecz równouprawnienia, honorowy patron akcji Mężczyzna zmiennym jest.

Poglądy polityczne[edytuj]

Na początku swojej wspaniałej kariery politycznej, Roman dał się poznać jako radykalny prawicowiec. Będąc mentorem i przywódcą Młodzieży Wszechpolskiej, z której następnie odłowił Ligę Polskich Rodzin został przez dziennikarzy Gazety Wyborczej okrzyknięty faszystą. Błyskotliwą karierę polityczną zawdzięcza zasiadaniu w sejmowej komisji śledczej, po którym rozwijał się jako największy krytyk Europejskiego Sojuszu Republik Nowosocjalistycznych, którego to uważał za najniebezpieczniejszego wroga Polski. Półtora roku później, Jarek przygarnął Romusia do rządu i obdarował teką ministra edukacji. Potem wskutek licznych tarć, Romek opuścił rząd i zabunkrował się na ponad pół dekady w swojej kancelarii adwokackiej, aby w połowie 2013 roku stanąć w obronie Żydów i ich prawa do uszlachetnionej wersji tortur na zwierzętach hodowlanych. Następnie podjął się próby obrony syna byłego phremiehra, oskarżonego w aferze Amber Gold. Od tego czasu stał się idolem Gazety Wyborczej.

Minister Edukacji[edytuj]

Jako szef MEN-u Roman zainicjował program „Zero tolerancji dla przemocy w szkole”, w reklamie którego zamykał bramy szkoły przed długowłosymi „chuliganami” w skórzanych kurtkach. Środowiska chuligańskie spot oprotestowały.

W ramach taniego państwa Giertych nałożył na rodziców uczniów podstawówek i gimnazjów obowiązek zakupu mundurków szkolnych. Było to o tyle podstępne, że nikt nie wyrzuci mundurka, który dopiero co odebrał od krawca, więc następcy Romka za szybko mundurów nie wycofają. Po przegranych wyborach z 2007 r zadeklarował odejście z polityki. Cała Polska odetchnęła z ulgą. Koszmar się skończył. Okupacja ministerstwa edukacji trwała od 5 maja 2006 do 13 sierpnia 2007. Po odejściu Romana sytuacja w kraju wróciła do normy.

Wzrost[edytuj]

Romek choruje na rzadką odmianę gigantyzmu, a mianowicie na gigantyzm eunuchoidalny, który spowodowany jest niedoborem hormonów płciowych. Przyczyną nadmiernego wzrostu jest opóźnione kostnienie chrząstek nasadowych spowodowane obniżonym poziomem estrogenów, które są głównym czynnikiem wpływającym na ich mineralizację. Nadmierny wzrost objawia się późno. Wiek kostny jest opóźniony. Opóźnione jest również dojrzewanie płciowe.[2] Narządy płciowe mogą być karłowate i niedorozwinięte. Natomiast Roman Giertych jest fenomenem – jemu odmówił współpracy także mózg.

Ciekawostki[edytuj]

  • Roman pija wyłącznie białe wino. Nie toleruje za to czekolady.
  • Roman ma teorię, według której Henryk Sienkiewicz jest autorem Naszej szkapy..
  • Roman i jego tata jako jedyni nie pochodzą od małpy.
  • To temu ministrowi zawdzięczamy istnienie czcionki Times New Roman.
  • Skryty miłośnik utworu „Ferdydurke”.
  • Roman uważa, że jego partia LPR sięgnęła dna, gdyż zawarła koalicję z PiS-em.
  • Roman jest wziętym adwokatem. Biorą go nawet niegdysiejsi adwersarze.

Galeria[edytuj]

Zobacz też[edytuj]

NonNews
Zobacz w NonNews tematy:

Noncytaty
Zobacz cytaty:

Nonźródła
Zobacz w Nonźródłach:
teksty Ody do Romana, Piosenki dla Romana, Piosenki o Romanie i Andrzeju

Przypisy

  1. popisowy numer obejrzysz tutaj)
  2. Cytat za Wikipedią