NonNews:Roman Giertych poda się do dymisji

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Roman sposobi się do matury 2007. Pozwolisz mu na to?

3 stycznia 2007

Minister Edukacji Roman Giertych zapowiedział, że poda się do dymisji, jeżeli jego nacjonalistyczno-faszystowski program edukacji nie znajdzie poparcia w referendum.

Należy jednak pamiętać, że Giertych poda się do dymisji tylko wtedy, jeżeli wszystkie trzy punkty jego planu zostaną odrzucone. Osoba z otoczenia wicepremiera wytłumaczyła nam, na czym plan polega. Wprowadzenie mundurków będzie oznaczało skinheadowskie stroje dla młodzieży. Każdy dostanie białe sznurówki, szelki i podkoszulki. Reszta nie będzie w barwach narodowych i będzie musiała być dokupiona przez rodziców. Giertych nie chce sponsorować antypolskich kolorów odzieży – mówi nasz rozmówca.

Drugi punkt dotyczy zakazu przebywania młodzieży w godzinach nocnych bez opieki w miejscach publicznych. Wicepremier chce, aby osoby niepełnoletnie miały czas zorganizowany w Domach Faszysty, Faszystowskich Domach Kultury, Zastępach Faszystowskich i w faszystowskim wolontariacie. Strukturom faszystowskim potrzeba świeżej krwi – informuje dalej.

Trzeci punkt to program „Zero tolerancji dla przemocy w szkole”. Giertych chce przenieść agresywne zachowania na ulice. Jego bojówki rzadko działają tam, gdzie łatwo je złapać, dlatego młodzi faszystowscy nacjonaliści będą szkoleni od razu w praktyce, na ulicach miast. Będzie też specjalny program „Zero tolerancji dla przejebu u policji”, w ramach którego przestępcy będą przewożeni autokarami do innych miast, aby tam mogli kontynuować naukę i szlifować warsztat – kończy.

Referendum już wtedy, kiedy Giertych postanowi. Wypatrujcie kart go głosowania.

Źródło[edytuj]

  • Jeśli Polacy powiedzą "nie", Giertych poda się do dymisji, Onet.pl, 2 stycznia 2007.