Pasożyt

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Medal.svg
Pasożyty rasy democratus na polowaniu – za pomocą białej płachty pragną upolować przedstawiciela rasy kaczorus, którego wymienią na bony pieniężne

Pasożyt (łac. homo parasitus) – ssak z rodziny człowiekowatych, zamieszkujący naszą planetę. Zasadniczo osiadły, wędrowny tylko w okresie godowym oraz gdy jest głodny. Liczba osobników jest nieznana – biolodzy do dzisiaj mają problem z podziałem człowiekowatych na homo sapiens i homo parasitus. Gatunek występuje na całym świecie poza Antarktydą i Arktyką, w których panują zbyt trudne warunki pogodowe.

Charakterystyka[edytuj]

U większości przedstawicieli homo parasitus skóra jest biała – rasy homo parasitus africanus ma czarną karnację skóry. Ciekawy jest przypadek homo parasitus gournicus, którzy w warunkach naturalnych mają czarną skórę, a pod wpływem kontaktu z wodą skóra przybiera białą barwę. Niektórzy naukowcy uważają, że przedstawiciele gournicus cierpią na syndrom Jacksona. Przeciętny przedstawiciel wśród pasożytów mierzy ok. 175 cm, posiada 100 kg masy oraz tzw. mięsień piwny. W przeciwieństwie do homo sapiens wykazują wyjątkową agresywność. Na podstawie badań z 1989 wykazano, że średni wynik w teście na IQ wśród pasożytów jest mniejsza od homo sapiens o 12 punktów.

Zachowanie[edytuj]

Homo parasitus to niezwykle roszczeniowy gatunek wśród ssaków. Przez 20 godzin zbierają energię niczym leniwce, by na cztery godziny mogli warczeć, atakować kończynami oraz uprawiać stosunek seksualny. W zależności od rasy pasożyt wykazuje aktywność głównie w środku dnia. W nocy zazwyczaj pasożyty zbierają energię. Naukowcom udało się jednak udokumentować anomalne zachowanie wśród homo parasitus africanus, którzy w nocy pomiędzy 31 grudnia a 1 stycznia 2016 zachowywali się agresywnie wśród przedstawicielek homo sapiens mieszkających w niemieckiej Kolonii.

Nie ma zgody wśród naukowców, z czego mogłoby wynikać to nietypowe zachowanie. Niemieccy naukowcy wysunęli teorię o mutacji genetycznej, która wynika z eksperymentów genetycznych stosowanych przez naukowców Saddama Husajna, Baszszara al-Asada, Hosniego Mubaraka oraz Muammara al-Kaddafiego, którzy zainfekowali chorych wirusem o nazwie TOTAL1T4RYZM, który negatywnie działa na mózg. Zupełnie inną opinię wysunęły ekipy badawcze z Polski i Węgier, które twierdzą, że TOTAL1T4RYZM nie istnieje, a niezwykła aktywność wynika z braku istnienia specjalnych rezerwatów, które zniesiono w 1945 roku.

Pożywienie[edytuj]

Pasożyty to zwierzęta wszystkożerne, lubiące głównie wysoko przetworzone pożywienie, takie jak chipsy, hot dogi, cola czy hamburgery. W przeciwieństwie do homo sapiens zupełnie inaczej zdobywają pożywienie – człowiek rozumny zdobywa jedzenie za pomocą pracy (polegającej na uprawie roślin, hodowli zwierząt lub na innej aktywności w celu zdobycia pieniędzy na żywność). Pasożyt głównie żebra o pożywienie lub dopuszcza się do kradzieży. Nie gardzą również padliną nazywaną resztkami z obiadu. Ciekawa sprawa wygląda wśród rasy homo parasitus gournicus – osobniki te pracują w celu zdobycia środków na kupno żywności, ale co roku zbierają się i wspólnie polują.

Rozmnażanie[edytuj]

Stosunek płciowy jak i ciąża przebiegają zazwyczaj podobnie jak u homo sapiens. Rasy africanus oraz arabicus wykazują jednak nietypowe zachowania seksualne polegające na biciu, poniżaniu i siłowym uprawianiu seksu przez kilku samców na jednej samicy. Dodatkowo wielu samców z arabicus uprawia stosunek płciowy z kozami (naukowcy do dzisiaj zastanawiają się dlaczego). Para zazwyczaj wychowuje siedem-osiem dzieci, które są wykorzystywane do polowań (np. w Polsce na bon 500+).

Rasy[edytuj]

Homo parasitus judeus na polowaniu
Wybitny polski naukowiec Andrzej Grabowski, autor pracy doktorskiej pt. Świat według Kiepskich, który szczegółowy sposób opisuje życie codzienne pasożytów rasy ferdinus-kiepscus
Homo parasitus catholicus moherus podczas okresu godowego
 • Homo parasitus africanus – największa rasa pasożytów – swoim zasięgiem obejmują cały kontynent afrykański, Stany Zjednoczone oraz (od niedawna) obszary Europy Zachodniej. Przedstawiciele tej rasy wykazują bardzo dużą agresję. Z tego powodu rządy Polski, Czech, Słowacji i Węgier organizują polowania na homo parasitus africanus. Naukowcy opracowali jednak lek zmniejszający agresję wśród tych osobników – od pewnego czasu istnieją szczepionki o nazwie kodowej PR4C4. Niestety szczepionka nie odnosi takiego sukcesu, jakiego oczekują lekarze.
 • Homo parasitus gournicus – zamieszkujący podziemia, rzadko wychodzący na ląd. Co ciekawe, rasa ta występuje tylko na Górnym Śląsku. Nietypowym zachowaniem wśród tej rasy są polowania – pokonują ponad 150 km na północ w celu upolowania zdobyczy. Dosyć inteligenta rasa, u której można zaobserwować zalążek obrzędów religijnych – gournicus wyruszają co roku na północ w stronę białego sztucznego Słońca, a po dotarciu do celu głośno krzyczą, wzywają swojego boga (nazywanego Trzynastką) oraz rozpalają ogień.
 • Homo parasitus politicus – rasa ta wyróżnia się wyższą inteligencją od pozostałych osobników. Rzecz jasna są także pierwotni przedstawiciele. Zazwyczaj nie wykazują agresji (choć naukowcy udokumentowali agresywne osobniki – ich dużą liczbę można znaleźć w rezerwacie Ukraiński parlament). Przedstawiciele tego rodzaju gromadzą się w watahy (nazywane przez naukowców partiami), które niezwykle agresywnie walczą pomiędzy sobą.
 • Homo parasitus francovitus – niewielka rasa zamieszkująca Polskę. Wyjątkowo tępa grupa, mająca problemy z czytaniem ze zrozumieniem i liczeniem procentów.
 • Homo parasitus arabicus – bardzo agresywna i upośledzona rasa, druga co liczebności na świecie. Co ciekawe, wiele osobników tej rasy nauczyło się pracować (wśród naukowców istnieją dyskusje, czy pracujących arabicus przydzielić do nowej rasy – kebasus-turkus). Niestety ostatnio ze względu na cięcia na badania naukowe zabrakło środków na dalsze edukowanie tych przedstawicieli. Krach z 2011 roku (nazywany arabską wiosną) do dziś odbija się czkawką. Rodzaj ten porozumiewa się za pomocą szczeknięć Allah akbar!.
 • Homo parasitus arabicus-africanus – mieszana rasa – jeszcze bardziej upośledzona od innych, z czarną skórą. Także porozumiewają się za pomocą szczeknięć. Przedstawiciele tego rodzaju można bezpiecznie oglądać tylko w paryskich zoo Charlie Hebdo oraz Bataclan.
 • Homo parasitus catholicus kaplanus – podobnie jak przedstawiciele rasy politicus cechuje się stosunkowo dużą ilorazem inteligencji. Osobniki tego rodzaju nad wyraz są mało aktywne – pracują zazwyczaj godzinę dziennie. Polują głównie masowo, za pomocą tac i szczeknięć typu Ja chcę 20 mln z budżetu na radio!, które są powtarzane jak mantra. W ich diecie bardzo dużą wagę ma wino oraz sprasowana mąka nazywana opłatkiem.
 • Homo parasitus catholicus moherus – spokrewniona z catholicus kaplanus, wykazująca jednak braki w rozwoju. Przez niektórych nazywana lemingami wśród pasożytów. Podobnie jak lemingi z znanej miejskiej legendy, catholicus moherus prowadzą autodestrukcyjne działanie, poprzez odbieranie sobie pieniędzy i przekazywaniu je guru.
 • Homo parasitus antyuberus – rasa jakich wiele, zachowuje się bardzo agresywnie w stosunku do myśliwych z organizacji myśliwskiej U.B.E.R. Jeden z nielicznych rodzajów pracujących. Rzecz jasna nadal bardzo duża liczba przedstawicieli antyuberus poluje, głównie wśród innych pasożytów lub starszych osobników homo sapiens nieobeznanych w aplikacji mobilnej organizacji U.B.E.R. Działalność antyuberus została udokumentowana na wybitnym serialem dokumentalnym Zmiennicy w reżyserii Stanisława Barei. Film jednak stracił część swojej wymowy, gdyż podczas jego powstania U.B.E.R. nie istniał.
 • Homo parasitus brudasus – unikająca higieny osobistej rasa, tępa nawet w porównaniu do arabicus-africanus. Polują stadem, głównie za pomocą prymitywnej broni typu siekiera lub akordeon. Bardzo powszechna rasa pasożytów w takich regionach jak Polska, Słowacja czy Rumunia.
 • Homo parasitus piecetplus – nowy rodzaj pasożytów sztucznie wyhodowanych w Polsce. Niewykazująca aktywności, zbierająca przez 21 godzin energię, by pójść na polowanie do urzędu.
 • Homo parasitus janusus-polacus – bardzo popularny gatunek w Polsce, aktywny także w Londynie, Irlandii oraz (coraz rzadziej) w Chicago. Bardzo ważną rolę wśród przedstawicieli tej rasy są piwa marki VIP i Żubr.
 • Homo parasitus judeus – bardzo roszczeniowa i inteligentna rasa. W przeciwieństwie do innych jest znana konkretna liczba przedstawicieli (13,3 mln w 2008). Polują głównie na wysokiej jakości kąski, które w swoim żargonie nazywają kamienicami. W latach 1932-1945 przeprowadzono akcję zwalczania tego rodzaju pasożytów przez inną rasę (politicus, błędnie nazywaną ariyscus). Na skutek interwencji organizacji homo sapiens zachowano część przedstawicieli tej grupy. W Polsce ich liczba jest znikoma – na skutek promocji higieny osobistej z 1968 roku wyleczono kraj od tej rasy pasożytów.
 • Homo parasitus ferdinus-kiepscus – rodzaj szczegółowo opisany przez naukowca i aktora-amatora Andrzeja Grabowskiego w pracy naukowej pt. Świat według Kiepskich. Rasę przez wiele lat nazywano homo parasitus bezrobotus, ale na skutek wielkiego sukcesu powyższej pracy naukowej zmieniono nazwę. Przedstawiciele tego rodzaju pasożytów wykazują bardzo niską aktywność. Ze szczególną agresją odzywają się, gdy krzyczy się w ich stronę takie hasła jak: komuna, Balcerowicz, nierób. Bardzo dyskryminowana grupa pasożytów. Do tego stopnia, że w urzędach pracy istnieją oddzielne pomieszczenia pomiędzy tą rasą a homo sapiens. Miejsce dla ludzi nazywa się Oferty pracy, z kolei pasożytów zmusza się do pomieszczenia Pobór zasiłków, gdzie biorą łowy nazywane w ich żargonie kuroniówką. Od jakiegoś czasu liczba przedstawicieli ferdinus=kiepscus zanika.
 • Homo parasitus democratus – rasa bardzo popularna w Polsce oraz w USA, niezwykle roszczeniowa i agresywna. Wykrzykiwane szczeknięcia to: Precz!, Hańba!, Wolność!. Rodzaj bardzo powiązany przez politicus – do tego stopnia, że obie rasy wspólnie idą na polowania.
 • Homo parasitus kaczorus – rasa występująca tylko w Polsce, wyjątkowo antypatyczna w stosunku do democratus. W ich diecie nie istnieją dania z kaczym mięsem. Pomimo nienawiści do rasy democratus wykazują bardzo podobne zachowania. I tak na polowania ruszają także z niektórymi przedstawicielami politicus oraz z każdym osobnikiem z catholicus. Rasa tchórzliwa – wystarczy postraszyć przedstawicieli tego rodzaju innymi grupami pasożytów (głównie judeus i arabicus). W wyniku eksperymentów medycznych przeprowadzonych przez doktora Jacka Koursky'ego u kaczorus pojawia się piana, gdy pada do nich słowo Tusk lub gdy widzą postać Kaczora Donalda.

Status i ochrona[edytuj]

Wiele przedstawicieli homo sapiens (tzw. lewaków) apeluje o szanowanie pasożytów. Naukowcy oraz sceptycznie nastawieni ludzie domagają się izolowania homo parasitus od homo sapiens. Pierwsze próby przeprowadzono w okolicach Węgier i Serbii. W Polsce obowiązuje status ochronny (szczególnie rasy piecetplus). Izolacje obowiązuje tylko wybrane rasy (africanus, arabicus oraz brudasus). Duże polowania na pasożytów przeprowadza się Dalekim Wschodzie. W wyniku zakrojonej akcji liczba pasożytów w Chinach oraz Japonii jest znikoma. Pasożyty są zazwyczaj odporne na zmiany środowiskowe (nie dotyczy to rasy gournicus, która jest uczulona na tzw. czystą energię).