Lodówka
Mamo, nie ma nic do jedzenia!
- Dziecko z reklamy Danio o pełnej lodówce
Lodówka – niewyczerpalne źródło światła, znane już jaskiniowcom i kurom. Obsługa tego urządzenia nie jest skomplikowana – aby je uruchomić, należy jedynie otworzyć drzwiczki i ewentualnie odsunąć piwo, które zasłania jakąś tandetną żarówkę. Zaleca się ostrożne korzystanie pod groźbą nieprzewidzianych konsekwencji.
Skutkiem ubocznym działania lodówki jest chłodzenie. Można ją więc wykorzystać także do przechowywania najbliższej rodziny lub ukochanych zwierzątek domowych (jak wiadomo, mięsko najdłużej zachowuje świeżość w temperaturze poniżej zera). Otwarta lodówka posiada również zadziwiającą właściwość przyciągania zwierząt futerkowych – np. kotów.
Światło lodówkowe[edytuj • edytuj kod]
Pytanie nurtujące ludzkość to: czy jak się zamknie lodówkę, to światełko w środku ciągle się świeci? Albert Einstein próbował odpowiedzieć na to pytanie, jednak pomimo iż rozebrał na części kilka(dziesiąt) lodówek, nie udało mu się znaleźć odpowiedzi. Nawet Thomas Edison miał problem w tej kwestii. Nie mógł przez to spać po nocach, aż w końcu wpadł na genialny pomysł: zamknął się w lodówce. Światło zgasło, ale pojawił się problem. Miał klaustrofobię o której zapomniał, gdyż uważał, że żarówka nie zgaśnie. Biedak wykończył się między dolną półką z jajkami a górną z kartonem z mlekiem. Po sobie zostawił tylko notes, a w nim na ostatniej stronie napis: „ka zgasła…”.
Co znajdziesz w lodówce[edytuj • edytuj kod]
- Piwo;
- Przeróżne rodzaje zwierząt futerkowych, w tym tych już obranych;
- Serek Danio[1];
- Małego Głoda;
- Światło;
- Śnieg;
- Lód;
- Odcięte palce;
- Tanie wino;
- Sałatę;
- Mleko;
- Musztardę;
- Keczup;
- Chrzan;
- Sałatkę ziemniaczaną;
- Majonez;
- zwłoki;
- I ogólnie wszystko, co jest potencjalnie jadalne.
Konstrukcja[edytuj • edytuj kod]
Oprócz niegasnącej żarówki, lodówka składa się z innych elementów niezbędnych do: ochrony przed wybuchami jądrowymi (skrzynia), przyczepiania magnesów (drzwiczek) i innych bebechów, od których zależy być czy nie być dla całej lodówki.
Lodówka sprężarkowa[edytuj • edytuj kod]
Jest najbardziej rozpowszechnionym typem lodówki i przy okazji najbardziej awaryjnym. Jej praca objawia się cyklicznym cichym mruczeniem. Każdy cykl rozpoczyna się uderzeniem, a kończy znacznie głośniejszym odgłosem, spowodowanym wejściem zawartości lodówki w rezonans ze zwalniającą sprężarką. Takie zachowanie może spowodować zejście właściciela do kuchni/spiżarki/piwnicy (ażeby obaczyć co się tam wyrabia), ale także zejście na zawał. Jeżeli lodówka nie kończy cykli, należy zamknąć drzwiczki, wyczyścić jej plecy, a jeżeli i to nie pomaga – wyjąć kota.
Zobacz też[edytuj • edytuj kod]
Przypisy
- ↑ Za sałatą!