Sport

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Sport – zespół zabaw ruchowych i nie tylko polegający na tym, aby uczestnicy ruszyli się z domu, gdzie tylko piją piwo i oglądają mecze w telewizji. Wyróżniamy różne typy sportów: zwykłe (piłka nożna), waleczne (kung-fu), bitwa o ostatnie skrzydełko oraz specjalistyczne (palenie czarownic) lub skoki z taboretu (ewentualnie też ich różne kombinacje jak pięciobój nowoczesny). Głównym celem sportu jest stłumienie w sobie potrzeb seksualnych. Zmęczony sportowiec nie ma ochoty na seks (zresztą która kobieta weźmie do łóżka spoconego dziada). Najlepsi sportowcy spotykają się na Igrzyskach Olimpijskich.

Sport może być bardzo wyczerpujący dla organizmu oraz umysłu, do sportów ekstremalnych zaliczamy szachy, bierki oraz wyścigi na wózkach sklepowych.

Istotą sportu jest rywalizacja, która niesie za sobą satysfakcję w wyniku zwycięstwa, lub frustrację w wyniku przegranej. Zwycięzcy są nieliczni, za to przegranych jest wielu, zatem większość ludzi uprawiających sport to frustraci.

Crystal Project Atlantik.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny sportu. Jeśli dostałeś się do kadry olimpijskiej – rozbuduj go.