Trąbka

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Trąbka – urządzenie grające, hałasujące, lecz nietańczące. Trąbka jest metalowym wazonikiem przeznaczonym do wydawania dźwięków po tym, jak jakiś trębacz zacznie w nią dmuchać z takim zapałem, że ta zrobi, co zrobi.

Wygląd[edytuj • edytuj kod]

Z wyglądu, poza metalowym wazonikiem, trąbka przypomina także lejek do wody, tyle, że jest bardziej od lejka poskręcana. Trąbka jest tak poskręcana, że aż zatacza pętelkę, dzięki której zachowuje pozory eleganckiego i zgrabnego wyglądu. W rzeczywistości trąbka nie jest tak zgrabna i elegancka na jaką wygląda; jest trochę mniej zgrabna i elegancka. Wygląd zwyczajnej trąbki dopełniają trzy wentyle znajdujące się mniej więcej pośrodku pętelki i skierowane do niej prostopadle. Wyglądają jak młoteczki, jednak nie są młoteczkami. Wentyle trąbki nie są też igłami (właściwie to ich w ogóle nie przypominają), więc nie ma obawy, że naciskając je trębacz się pokłuje, co w efekcie zwiększa komfort gry i szanse na sukces medialny muzyka. Eee... a tak, tak... otóż młoteczki, tzn. wentyle, są po to, by je naciskać w czasie dmuchania. Naciskanie ich jednak nie ma umilić trębaczowi dmuchania, o nie, nie. Celem naciskania klawiszy trąbki jest zmiana wydobywanego dźwięku! Bo on się zmienia i to jeszcze jak!

Środek[edytuj • edytuj kod]

Środek trąbki jest nieprzenikniony, mroczny i ciasny. Nie wiele o nim wiedzą zwyczajni, prości zjadacze chleba. Uchylmy zatem rąbka tajemnicy, który nie złamie żadnych zasad moralno-poznawczych: Nie ma tam nic ciekawego.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

  • Najsławniejszy trębacz w Polsce zyskał sławę jedynie dzięki strzale, którą go zabito...
  • Jeżeli piszesz wiersz i brakuje ci rymu do słowa trąbka, posłuchaj naszej rady i użyj słowa bombka.