Banjo

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Hahahaha!

Dowolny przechodzień, widząc wieśniaka z banjo

Banjo (czyt. bandżo lub banczo) – instrument strunowy poszarpany. Jego budowa to werbel z dosztukowanym gryfem. Używają go na targach żebracy ze wschodu – po alkoholu, by zdobyć pieniądze na jeszcze więcej alkoholu.

Jest powszechnie uważany za absolutnie wieśniacki i bezużyteczny instrument, bo po co uczyć się grać na postarzałym banjo, skoro można na gitarze?

Instrument ten jest kojarzony z muzyką country, wieśniakami, traktorami, i tak dalej. Jest on na tyle lekki, że podczas gry na nim można wykonywać bardzo wiele innych, bardziej wieśniackich czynności jak np. tańczenie lub jazda po polu na ciągniku.

Inne zastosowania[edytuj • edytuj kod]

Banjo jest skuteczną bronią w walkach ulicznych. Użycie broni jest różne – już sam przeraźliwy dźwięk rozkłada przeciwnika na łopatki, a co dopiero uderzenie! Często stosowanym chwytem jest po prostu C-dur lub wepchnięcie komuś gryfu banjo w twarz. Po czymś takim delikwent z pewnością przez długi czas się nie podniesie.

Sukcesy[edytuj • edytuj kod]


Crystal Clear app knotify.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny muzyki. Jeśli wytrzymasz 10 minut w słuchawkach – rozbuduj go.