Hollywood

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Typowy plakat typowej hollywodzkiej produkcji

Jestem kaskaderem w Holiłudzie, mam na to certyfikaty, cztery.

Hardkor o Hollywoodzie

Tu w Holiłudzie jest zajebiście. Czuje się jak ryba we wodzie.

Edyta Herbuś o Hollywoodzie

Hollywood (ang. Święte Drewno) – wioska pod Los Angeles specjalizująca się w produkcji tasiemców, dżdżownic oraz ambitnego kina miłosnego. Podróba Bollywoodu. Sławna z powodu wielkich literek napisanych w jakimś wymarłym języku, ustawionych w środku pięknego kompleksu przyrodniczego.

Historia[edytuj • edytuj kod]

W czasach, gdy ludzie przestali się bać nadjeżdżających wprost pociągów, zaczęły powstawać w szopach pierwsze wytwórnie filmowe. Widząc w tym dobry interes, władze miast ściągały ogromne ilości podatków, z producentów filmowych. Gdy wielu już miało dosyć, Harvey Henderson Wilcox, kupił od Kalifornii kawałek pustynnych wzgórków, za 500$ i założył miasto Hollywood. Nazwa miasta pochodzi od przodków Leśnego Bractwa z Losuxa, którzy w tym miejscu mieszkali.

Wilcox został burmistrzem i dawał wolność podatkową wszystkim producentom i aktorom. Potem się namnożyło ludzi i tu rozwijał się przemysł filmowy. Mając więcej kasy na produkcje powstawało wiele hitów, którymi później karmiono USA i świat.

W latach 60-tych zaczęły powstawać pierwsze laboratoria w których zaczęto tworzyć tasiemce, niespotykanych dotąd rozmiarów.

Dziś jest bogatym w produkcje takie jak High School Musical z wytwórni Łotra Disneja czy Mody na Suckces. Niestety nadal są produkowane, bo dają miliardy zielonych (od)zysku... Jednak od czasu do czasu trafi się jakaś perełka filmowa jednak to absolutna rzadkość.

Skład narodowościowy[edytuj • edytuj kod]

Jak widać, w Hollywood alfabet nie zaczyna się od A

Religie[edytuj • edytuj kod]

Hollywood, a Polacy[edytuj • edytuj kod]

Jak wiadomo, Polacy są wszędzie, więc także w Hollywood. Mamy swoją reprezentację w aktorach, grających zwykle kamień czy żebrak, a szczyt marzeń to pierwszoplanowa rola kobieca lub rusek (paradoksalnie). Większe sukcesy odnoszą operatorzy kamery (nie, nie chodziło mi o operatora ciężarówki) czy kompozytorzy (a raczej jeden). Aha, zapomniałbym o niezawodnych polskich hydraulikach!

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

  1. Znani także jako Strażnicy Porządku.