Chińczycy

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Jeden Chińczyk

Chińczycy – najliczniejszy naród na świecie, zamieszkujący ChRL, USA, PRC a także Syberię.

Popularnie nazywani są żółtkami, czajnisami lub kitajcami. Jako naród stanowią 1/6 część ludności Ziemi, przy czym aż 27 milionów z nich mieszka w USA lub Europie, skąd przesyłają pieniądze na utrzymanie reszty narodu.

Stereotypy[edytuj • edytuj kod]

Stereotypy o Chińczykach są niesprawiedliwe. Mówi się, że są bardzo pracowici, inteligentni i wysportowani. Potrafią harować za bardzo niewielkie pensje, ciesząc się jeszcze z tego. Ich ulubioną potrawą jest podobno ryż, stąd kłótnia z Japońcami o to, kto pierwszy zaczął uprawiać ryż.

Na całym świecie głoszona jest opinia, że słowo „China” jest najczęściej powtarzanym wyrazem angielskim (nie wierzycie? popatrzcie na metkę na spodniach, zabawce lub najzwyklejszej ekierce!). Obdarzeni darem czytania odczytają napis „Made in China”.

Chińczycy są szczególnie nielubiani przez dzieci, bo podczas każdego obiadu wysłuchują utartego frazesu ty tego nie jesz, a tam dzieci w Chinach z głodu umierają. Frazes ten jest typowo chiński, lecz mieszkańcy Afryki rościli do niego prawa, więc rząd ChRL go opatentował.

Chińczycy uwielbiają jeść nietoperze, najlepiej lekko niedogotowane.

Chińczycy współcześnie[edytuj • edytuj kod]

Współcześnie Chińczycy znani są z taniej siły roboczej, tandetnych butów i komputerów. Pytając mężczyznę i Chińczyka (nie mylić tych dwóch słów), co powinien zrobić w życiu, mężczyzna odpowie:

Zasadzić drzewo, spłodzić syna i zbudować dom.

a Chińczyk:

Peceta, adidasy i bluzę.

Dodając do tego małą, chińską dumę z liczebności swojego narodu, każdy Chińczyk ma 15 celów życiowych. Celami Chińczyka są:

 1. Para trampek;
 2. Koszulka;
 3. Piłeczka do ping-ponga;
 4. Spłodzić potomka;
 5. Spłodzić potomka;
 6. Spłodzić potomka;
 7. Spłodzić potomka;
 8. Spłodzić potomka;
 9. Spłodzić potomka;
 10. Spłodzić potomka;
 11. Spłodzić potomka;
 12. Spłodzić potomka;
 13. Spłodzić potomka;
 14. Spłodzić potomka;
 15. Spłodzić potomka (obojnak).

Zastosowania[edytuj • edytuj kod]

Dużą ilość bardzo wysuszonych (czasem granulowanych) Chińczyków nazywa się herbatą. Po zalaniu wrzątkiem uzyskujemy ciecz w kolorze żółtym lub podobnym. Można też go niewolniczo wyzyskiwać w katorżniczej pracy – wystarczy że dasz mu miskę ryżu czy inne badziewie.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]