NonNews:Wikipedia ma milion haseł

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

24 września 2013

Wikipedia się cieszy, że ma milion haseł

Polska Wikipedia, jako dziewiąta wersja językowa parodii Nonsensopedii, ma milion haseł! Jak można było przeczytać tutaj o godzinie 15:00, milionowym hasłem było Nazwa artykułu. Później jednak chciano się poprawić, ale coś licznik źle liczył.

Wikipedyści uznali, że obchodzenie urodzin 26 września i kac na jeden dzień to za mało. Przy hektolitrach piwa bezalkoholowego postanowiono przyspieszyć zabawę. Jako, że do miliona było tuż tuż, szybko się zorganizowano, by napisać te paręset stubów.

Przypominamy, że Wikipedia to nie tylko encyklopedia, ale także wielki portal, który integruje wszystkich geeków w jednym magazynie. Oprócz geeków znajdziemy tutaj także wielu młodych ludzi, którzy pragnąc przyczynić się do powiększania zasobów Wikipedii pisząc artykuły typu Ala lubi kutasy w buzi. Najważniejszą zasadą Wikipedii jest dodawanie źródeł (jak w tym przypadku).

Jeszcze rano było tylko 999 500 haseł. Po naprawie licznika okazało się, iż milionowym artykułem jest Barcragujn chumb (2013/2014), zatem – jak przewidywano – to wdzięczne miano przypadło hasłu składającemu się głównie z szablonów.

Już niedługo dzięki drobnej pomocy do zaszczytnego grona Wikipedii z milionem haseł dołączą wietnamska, warajska i cebuańska.

Źródło[edytuj]