NonNews:Kupujemy Wikipedię!

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Po udanych negocjacjach wznieśliśmy z Jimbo toast

1 kwietnia 2019

Stało się! Po wielu miesiącach zażartych negocjacji między administracją Nonsensopedii a Jimbo Walesem, założycielem Wikipedii, wreszcie udało się dobić targu.

Nie, to nie pomyłka w druku, Nonsensopedia naprawdę właśnie kupiła Wikipedię. Już jutro zaczynamy proces migracji Wikipedii na serwery nonsa.pl, spodziewamy się zakończyć proces na początku maja.

Przekonanie Jimbo do sprzedania tej marnej parodii Nonsensopedii swego ukochanego dziecka nie było proste, ale jak wiadomo każdy problem da się rozwiązać przy pomocy odpowiedniej ilości pieniędzy. Dzięki darowiznom czytelników i użytkowników Nonsensopedii udało nam się uzbierać całkiem pokaźną sumkę, którą następnie wymieniliśmy na dolary zimbabweńskie, by wyglądało to nieco bardziej okazale. Mimo początkowego sceptycyzmu Jimmy'iego, naszym administratorom udało się ostatecznie przekonać go do sprzedaży prezentując zawartość otwartej walizki.

Zapytacie być może – po co Nonsensopedii Wikipedia? Po co kazić nasze krystalicznie czyste serwery wikipedyjną zarazą? Tu prosimy wszystkich ciekawych czytelników o nachylenie ucha, to nie może się wydać. Rozumiesz? To ma zostać między nami, tylko you and me! Dobra, to słuchaj… Mamy chytry plan – skopiujemy Wikipedię do siebie, po czym jak się upewnimy, że oryginał został usunięty, usuniemy ją i tutaj! Genialne, co nie? Czekaj, gdzie idziesz? Ej, czekaj! No przecież to jest plan doskonały! Nie ma prawa się nie udać!

Źródło[edytuj]