NonNews:Unia Europejska będzie ratować Pompeje

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
W kompleksie archeologicznym znajdują się najwspanialsze świadectwa kultury starożytnych

8 kwietnia 2012

Unia Europejska w końcu zdecydowała się przeznaczyć 105 milionów euro na ratowanie Pompei. Wniosek o zainstalowanie systemu wczesnego ostrzegania przed erupcjami wulkanów został ostatecznie zatwierdzony przez Komisję Europejską.

Trwało to przeszło 1930 lat. Przebicie się przez biurokratyczną machinę Unii Europejskiej nie jest rzeczą prostą. Komisje skrupulatnie analizowały każdy dokument wniosku. Sprawa mogła zostać rozwiązana wcześniej, jednak w wyniki ewolucji łaciny na przestrzeni lat, w której to wniosek został złożony, dokumentację po czasie uznano za przedawnioną i trzeba było ją pisać od nowa. Kilka razy.

......................... – odpowiada zapytany o sprawę jeden z mieszkańców Pompei, wyglądając na zaskoczonego.

Na rozpatrzenie czekają jeszcze Sodoma i Gomora, które ubiegają się o dotację dla sejsmicznego systemu alarmowego, oraz Atlantyda, chcąca otrzymać pomoc finansową do realizacji zabezpieczeń przed tsunami.

Wniosek Sodomy i Gomory napotkał na opór chadecji, przez co zapewne czekają nas w tej sprawie jeszcze spore opóźnienia. – mówi Johannes Hahn, komisarz ds. polityki regionalnej, który posiada zwierzchność nad komisjami rozpatrującymi wyżej wymienione wnioski. – Sprawa ma się znacznie lepiej z Atlantydą. Świetnie przygotowana przez Greków dokumentacja została już rozpatrzona i skierowana do prac komisji właściwej. Trwa nabór członków do niej.

Z przecieków dowiedzieliśmy się, że w komisji ds. dotacji dla Atlantydy zasiądą zapewne takie znane i związane z morzem osobistości jak Posejdon, Jack Sparrow, Cthulhu, SpongeBob Kanciastoporty i Lech Wałęsa. W brukselskich kuluarach trwają zakłady, kto zostanie jej przewodniczącym. A my mamy nadzieję, że obrady będą transmitowane.

Źródło[edytuj]