Nonsensopedia:Linki w Grze

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Kanciapa / Gra / Linki w Grze


TODO: wstęp jakiś

Podstawowe zasady[edytuj kod]

 1. Strony z umieraniem muszą istnieć, bez nich Gra byłaby nudna. Nie można jednak tworzyć ich za dużo, jak niektórzy lubią robić. W końcu chodzi o to, by grać jak najdłużej. Natomiast stron zwycięskich powinno być malutko, bardzo malutko.
 2. Jeśli twoja strona nie jest żadną z wymienionych w poprzednim punkcie, powinna kończyć się akapitem (nagłówkiem drugiego stopnia) pt. Co robisz? lub czymś podobnym (można również wpisać krótkie pytanie zadane bezpośrednio przez rozmówcę). Napisz w nim, pod nagłówkiem, od punktów (które tworzy się wstawiając * na początku linijki) opisy dalszych twoich możliwych czynności wraz z linkami do nich. Oto zasady dotyczące tychże linków:
  1. Musisz pisać je uważnie – bierz pod uwagę zasady tworzenia nazw z pierwszej sekcji tego poradnika.
  2. Nie krępuj się we wstawianiu czerwonych (nie mających pokrycia) linków. Oto w końcu chodzi, by stale je uzupełniać i tworzyć nowe.
  3. Uważaj, by numer strony z twojego linku który miał być czerwony, nie pokrył się numerem z istniejącą już stroną.
  4. Staraj się nieoczekiwanie powiązywać ze sobą różne gałęzie Gry. Rób to jednak ostrożnie, gdyż niektóre wątki nie dają się ze sobą połączyć (np. jeśli gracz właśnie odciął sobie rękę, to nie możesz zalinkować do wątku, w którym ma obie ręce).
 3. Typy linków – zachowań (patrz poprzedni punkt) dzielimy na:
  • Łącze, którego etykietą jest akcja, np. „Rozpocznij grę
  • Tekst, a po nim nazwa strony będąca linkiem, np. „Aby rozpocząć grę, przejdź na stronę 1” ze wszystkimi wariacjami np. „biegnij na stronę”, „zapraszamy na stronę” itp.
  Którego typu będziesz używać, zależy od ciebie, pamiętaj jednak o zachowywaniu konsekwencji przynajmniej w ramach jednej strony, a najlepiej również i kilku sąsiednich. Możesz też wymyślić coś oryginalniejszego.
 4. Istnieje grupa „meta-stron” Gry, tzn. takich, których fabuła posiada element tego, że jest to właśnie Gra. W większości przypadków możesz je łączyć ze stronami nie-meta i nic się nie stanie. Nie musi być to zresztą cała strona, a np. tylko jedno zachowanie lub link.
 5. Nikt nie broni wstawiać linków wewnętrznych do normalnych artykułów Nonsensopedii. Pamiętaj, że musi być ich mniej niż w artykułach i jeśli występują jako opcje, nie mogą być jedynymi rozwiązaniami.
 6. Jeśli jest spory wybór czynności (poza umieraniem) i większość opcji odnosi się do tej samej sytuacji, to nie twórz kilku stron będącymi swoimi duplikatami, lepiej daj kilka linków do jednej strony. Przykłady: 304, -59.

Czarna lista[edytuj kod]

TODO: Sers chyba chciał coś takiego, to niech napisze :P