Nonsensopedia:Automatyczny rewert

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Kanciapa / Społeczność / Automatyczny rewert
Wielka wyprzedaż rollbacków!

Automatyczny rewert, admiński rewert (ang. Rb.png) – narzędzie umożliwiające użytkownikom, którzy nie są administratorami szybsze przywrócenie poprzedniej wersji artykułu dowolnej strony. Aby go uzyskać, zgłoś się w dyskusji któregoś administratora. Możesz też zajrzeć na Discorda, gdzie jakiś powinien być.

Automatyczny rewert jest nadawany przez adminów w chwili, gdy użytkownik wykona trochę sensownych edycji i wykazuje szeroko pojęte oznaki ogarniętości. Wszystkie operacje związane z nadawaniem bądź odbieraniem rollbacka rozsądzają administratorzy. Jeśli utraciłeś narzędzie przez nieaktywność, zgłoś się do któregoś po ponowne przywrócenie.

Miejscem, gdzie znajdziesz ostatnie zmiany we wszystkich artykułach są Ostatnie zmiany (potocznie: ozety), to właśnie tam dzieje się całe życie na Nonsensopedii i tam też należy szukać wandalizmów. Twoim zadaniem będzie moderowanie ostatnich zmian według zasad i zaleceń spisanych w Kanciapie. Bałwanki nie mogą usuwać stron, ale mogą oznaczać strony do usunięcia przy użyciu szablonu ekspresowej kasacji.

Kiedy używamy rewertu?[edytuj kod]

  1. Rewertu używamy wtedy, gdy jakaś strona została zwandalizowana. Ta sytuacja jest oczywista i rewert nie podlega wtedy żadnej dyskusji.
  2. Rewert może być użyty również w każdym innym przypadku, opisanym na stronie powody usuwania haseł. W takim wypadku należy jednak użyć przycisku „powód” i wybrać odpowiedni powód.
  3. Można go użyć również w przypadku znacznego pogorszenia się jakości artykułu. Tutaj również należy wybrać odpowiedni powód, np. „nic niewnosząca edycja”.
  4. Nie rewertujemy dużych edycji (20% zawartości wcześniejszego artykułu lub więcej) doświadczonych użytkowników bez słowa wyjaśnienia.

Szablon dla posiadaczy: {{automatyczny rewert}}.

Galeria[edytuj kod]

Zobacz też[edytuj kod]