Nonsensopedia:Ekspresowa kasacja

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Kanciapa / Moderacja / Ekspresowa kasacja

Ekspresowa kasacja (w skrócie EK) – procedura, w której doświadczeni użytkownicy pomagają administratorom oraz moderatorom przy wyłapywaniu i szybszym usuwaniu artykułów wyraźnie naruszających zasady wspomniane w powodach usuwania haseł.

Użycie[edytuj kod]

EK stosujemy wtedy, gdy natrafimy na stronę ewidentnie spełniającą kryteria powodów usuwania haseł, ale nie możemy jej bezpośrednio usunąć ze względu na brak uprawnień administratora. EK może być stosowany przez każdego, nawet niezarejestrowanych użytkowników. Jego użycie polega na wklejeniu szablonu {{ek}} na początek owego artykułu.

Do zgłoszenia można dodać też i jego wyjaśnienie. Nieznacznie, ale ułatwi to administratorowi podjęcie decyzji w sprawie danego hasła. Powód wpisujemy poprzez {{ek|powód}}.

Wstawianie[edytuj kod]

{{ek}} wstawiamy na samym początku strony, w pierwszej linijce, osobno od reszty, która powinna znaleźć się poniżej, nigdy obok. Nie ma wyjątków, gdzie wstawia się to w innych miejscach.

  • W szablonach i hasłach Słownika należy wstawiać szablon wewnątrz tagu: <noinclude>{{ek}}</noinclude>.
  • Jeśli artykuł jest dziełem administratora, wstawiamy {{sdu}} i postępujemy zgodnie z instrukcjami.

Co dalej?[edytuj kod]

W tym miejscu kończy się twoja rola. Na stronie pojawi się następujący szablon:

Artykuł ten pojawi się w Kategoria:EK i będzie czekał na administratora, który się nim zajmie. Oczywiście nie ma on obowiązku go usuwać i jeśli nie zgodzi się z twoją opinią, że artykuł do niczego się nie nadaje, tekst prawdopodobnie ocaleje. Dlatego też EK powinno się stosować jedynie w przypadkach ewidentnych. Artykuł, który ci się nie podoba, ale nie jest całkiem beznadziejny, najlepiej zgłosić na listę stron do usunięcia, gdzie o jego losach zadecyduje głosowanie.