Gwóźdź logo.svg
Wyniki Gwoździa 2020 już są!
Zobacz jaki tekst z Nonsensopedii zdaniem czytelników jest najlepszy.

Nonsensopedia:Kategoryzacja

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Kanciapa / Redakcja / Kategoryzacja

Każdy artykuł w Nonsensopedii powinien mieć nadaną kategorię, służącą do grupowania haseł. Przykłady kategorii to Kategoria:Muzycy i Kategoria:Filmy. Kategorie służą, co może Ci się wydać przewrotne i dziwne, do kategoryzowania haseł.

Kategoryzacja haseł w Nonsensopedii jest prowadzona według zasad encyklopedycznych, dlatego hasła muszą być przydzielane do kategorii zgodnie z ich treścią, a nie poczuciem humoru autora, np. artykuł o szczoteczce do zębów lub grzebieniu bezwzględnie musi trafić do Kategoria:Przedmioty codziennego użytku. Nie wolno też tworzyć kategorii, które w żaden sposób nie służą uporządkowaniu haseł Nonsensopedii, powoduje to jedynie niepotrzebny zamęt i kategorie takie zostaną usunięte przez administratorów.

Spis wszystkich utworzonych do tej pory kategorii znajduje się tutaj. Strony w kategoriach wyświetlane są w porządku ustalonym na tej stronie.

Szablony kategorii[edytuj kod]

Poniżej znajduje się spis wykorzystywanych szablonów kategorii.

  • {{Drzewa link}} – wstawiamy do kategorii, które mają swój bezpośredni odpowiednik w równoległym drzewie kategorii grafik lub artykułów, np. Kategoria:Zwierzęta i Kategoria:Grafiki – zwierzęta. Szablon jest automatycznie dodawany przez bota, więcej informacji na stronie szablonu.
  • {{KatANM}} – szablon wykorzystywany w celu wyróżnienia artykułów na medal w kategorii.
  • {{Katkat}} – do kategorii, które powinny zawierać tylko inne kategorie.
  • {{KategorieTechniczne}} – do kategorii technicznych, które powinny być dodawane do artykułu tylko przez odpowiedni szablon.