Nonsensopedia:Źródła wolnych grafik

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Kanciapa / Grafiki / Źródła wolnych grafik

Poniższy spis zawiera strony, które posiadają zasoby licencjonowane w ten sposób, że mogą być bez przeszkód ładowane – w miarę potrzeb – na Nonsensopedię. Zanim ukradniesz zdjęcie z jakiejś witryny, która sobie tego nie życzy, przeszukaj te strony i znajdź grafikę podobną do tej, którą planowałeś lub planowałaś ukraść. Jeśli posiadasz link do miejsca, w którym znajdują się wolne zasoby graficzne (lub dźwiękowe), zaproponuj dodanie go do tej strony w dyskusji.

Wikimedia Commons[edytuj kod]

Podstawowym źródłem wolnych grafik jest Wikimedia Commons. Nonsensopedia posiada moduł łączący jej repozytorium plików z Commmons, co oznacza, że nie ma potrzeby przesyłać grafiki poprzez formularz. Aby użyć grafiki w artykule na Nonsensopedii wystarczy podać w nim nazwę pliku, tak jak pliku istniejącego na Nonsensopedii. Należy jednak pamiętać, że pliki istniejące tylko na Commons nie pojawiają się w podpowiedziach w oknie edycji.

Inne źródła[edytuj kod]

Istnieje wiele innych stron, z których można przesłać wolne grafiki, należy jednak w takim wypadku skorzystać z formularza przesyłania plików. Oto one:

Zobacz też[edytuj kod]