Nonsensopedia:Celebryci

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Celebryci – umowna nazwa nonsensopedyjnych ever greenów, czyli haseł, które są zlinkowane w artykułach w nadmiarze i których podmioty są wykorzystywane w innych hasłach w nadmiarze. Nazywane też „-izmami”, od terminów „bieberyzm” (Justin Biebier), „rydzykizm” (Tadeusz Rydzyk), „rysizm” (Rysio z Klanu), „rydzykizm maryjny” (Rydzyk i Radio Maryja), „radiomaryizm” (Radio Maryja), „kaczyzm” (Jarosław i Lech Kaczyńscy), „lepperyzm” (Andrzej Lepper). Są one upierdliwym zaburzeniem struktury Nonsensopedii.

Może zastanawiasz się w tym momencie – dlaczego oni w ogóle piszą tu cokolwiek o Lepperze? Przecież nikt o nim już nie pamięta! W tym właśnie sedno sprawy, drogi edytorze. Celebrities pojawiają się i znikają, tak jak nikogo już nie obchodzi Mandaryna, Lepper i Bieber, tak też współczesne gwiazdy szybko przeminą, a wspomnienia o nich w artykułach pozostaną i będą sobie powoli gnić psując atmosferę.

Skąd się to bierze?

Częste przywoływanie znanych postaci bierze się z przekonania osoby wprowadzającej informację, że jest ona absolutnie pierwsza w swym genialnym pomyśle wykorzystania Rydzyka albo Kaczyńskiego do napisania hasła i przypisania im fikcyjnych cech i czynów. Błąd. Takich haseł była już cała masa, wszystkie usuwamy, i ciągle jeszcze mamy masę niepożądanych treści do usunięcia, czy to przez redakcję, czy przez SDU.

Czarna lista

Linkowanie do haseł z tej listy jest bardzo wysoce niewskazane. Nowe -izmy będą cofane i usuwane. Tymczasem możesz zapoznać się z listą, a nawet pomóc przy usuwaniu linków. Weź pod uwagę, żeby po przejściu na stronę gromadzącą linkujące hasła kliknąć np. na link „500” i zobaczyć wszystkie linkujące, bo usuwanie na siłę od początku też mogłoby zaburzyć strukturę Nonsensopedii.

Zobacz też