Nonsensopedia:Powitanie nowicjuszy

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Kanciapa / Powitanie nowicjuszy
Uniwersum Internetu, 21 października 2020


Nowy nonsensopedysto! Niezmiernie miło nam Cię powitać w naszym gronie. Masz już za sobą pierwszy krok – założenie konta na Nonsensopedii. Wierzymy, że zostaniesz z nami na dłużej i dasz się wciągnąć w maksymalną dawkę humoru. Sami kiedyś byliśmy początkującymi użytkownikami i wiemy, że związane z tym stawianie pierwszych kroków może trochę potrwać. Niniejsze powitanie ma na celu wprowadzenie Cię w przestrzeń, której masz prawo początkowo nie znać.

Nasze zasady

Jak na każdej encyklopedii, u nas również istnieje zbiór reguł, których większość została spisana na stronach Kanciapy. Wymienimy tylko najważniejsze:

  • dokonywanie zmian – w jakim przypadku edycja może zostać, a w jakim nie.
  • powody usuwania haseł – z pewnością nie możesz doczekać się napisania pierwszego artykułu. Musisz jednak wiedzieć, że każda nowa strona jest przez nas pilnie sprawdzana pod kątem wymienionych powodów. Nie ma cienia szansy, by bełkot, agitka czy prywata mogły przejść.
  • formatowanie – szczegółowe zasady dotyczące formatowania haseł.
  • moderacja – na czym polega praca moderatorów i co się z tym wiąże.
  • redakcja – trudny proces doprowadzania artykułów do porządku.

Oprócz tego warto zajrzeć do Pomocy, gdzie znajdziesz odpowiedzi na wiele ze swoich pytań.

Wejście w społeczność

Rozwijanie projektu samemu nie jest tak przyjemne, jak wspólnie z innymi. Podobnie jak każdy większy projekt, Nonsensopedię rozwija grupa użytkowników. Jesteśmy otwarci na nowe osobowości. Stara zasada – daj się poznać i polubić.

  • IRC – miejsce, gdzie możesz nas spotkać. Tutaj rozmawiamy o Nonsensopedii i nie tylko.
  • Porum – tu podejmujemy dyskusje na temat spraw bieżących, składamy propozycje i wyrażamy naszą opinię.
  • Specjalizacje – tu dowiesz się, czym zajmują się poszczególni użytkownicy na Nonsensopedii i do kogo zwrócić się z pytaniem.
  • Strony do usunięcia, artykuł na medal, grafika na medal – podstawowe głosowania. Zwróć uwagę na to, kto jest uprawniony do głosowania, a kto nie.

Podsumowanie

Jeśli wszystkie powyższe strony zostały przez Ciebie przeczytane, możemy przyjąć, że znasz już podstawy, które pozwolą Ci rozpocząć Twój wkład w naszą encyklopedię. Nadal masz pytania? Skontaktuj się z administratorem, wejdź na nasz kanał IRC albo napisz do nas maila.

Powodzenia!

Administracja Nonsensopedii