Nonsensopedia:Powitanie nowicjuszy

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Uniwersum Internetu, 11 września 2019


Nowy nonsensopedysto! Niezmiernie miło nam Cię powitać w naszym gronie. Masz już za sobą pierwszy krok – założenie konta na Nonsensopedii. Wierzymy, że zostaniesz z nami na dłużej i dasz się wciągnąć w maksymalną dawkę humoru. Sami kiedyś byliśmy początkującymi użytkownikami i wiemy, że związane z tym stawianie pierwszych kroków może trochę potrwać. Niniejsze powitanie ma na celu wprowadzenie Cię w przestrzeń, której masz prawo początkowo nie znać.

Nasze zasady

Jak na każdej encyklopedii, u nas również istnieje zbiór reguł, których większość została spisana na stronach Kanciapy. Wymienimy tylko najważniejsze:

 • powody usuwania haseł – z pewnością nie możesz doczekać się napisania pierwszego artykułu. Musisz jednak wiedzieć, że każda nowa strona jest przez nas pilnie sprawdzana pod kątem wymienionych powodów. Nie ma cienia szansy, by bełkot, agitka czy prywata mogły przejść.
 • redakcja – wstęp do tworzenia artykułów zgodnie z przyjętym formatowaniem i wytycznymi. Przy tworzeniu jakiegokolwiek artykułu jesteś zobowiązany do przestrzegania zawartych tam prawideł. Każda strona podlega takim samym zasadom redagowania, więc tego punktu nie idzie przeskoczyć.
 • formatowanie – szczegółowe zasady dotyczące redagowania haseł w innych przestrzeniach niż główna.
 • moderacja – na czym polega praca moderatorów i co się z tym wiąże.
 • rewertowanie (cofanie zmian) – kwestie związane z wycofywaniem zmian naniesionych przez użytkownika.
 • dokonywanie zmian – w jakim przypadku edycja może zostać, a w jakim nie.
 • pomoc – objaśnienia dotyczące różnych problemów. Przydatna lektura w wolnym czasie.

Oprócz zasad posiadamy również zalecenia co do edytowania, które także znajdziesz w Kanciapie.

Wejście w społeczność

Rozwijanie projektu samemu nie jest tak przyjemne, jak wspólnie z innymi. Podobnie jak każdy większy projekt, Nonsensopedię rozwija grupa użytkowników. Jesteśmy otwarci na nowe osobowości. Stara zasada – daj się poznać i polubić.

 • IRC – miejsce, gdzie możesz nas spotkać. Tutaj rozmawiamy o Nonsensopedii i nie tylko.
 • Porum – tu podejmujemy dyskusje na temat spraw bieżących, składamy propozycje i wyrażamy naszą opinię.
 • Specjalizacje – tu dowiesz się, czym zajmują się poszczególni użytkownicy na Nonsensopedii i do kogo zwrócić się z pytaniem.
 • Strony do usunięcia, artykuł na medal, grafika na medal – podstawowe głosowania. Zwróć uwagę na to, kto jest uprawniony do głosowania, a kto nie.

Podsumowanie

Jeśli wszystkie powyższe strony zostały przez Ciebie przeczytane, możemy przyjąć, że znasz już podstawy, które pozwolą Ci rozpocząć Twój wkład w naszą encyklopedię. Nadal masz pytania? Skontaktuj się z administratorem, wejdź na nasz kanał IRC albo napisz do nas maila.

Powodzenia!

Administracja Nonsensopedii