Nonsensopedia:Powitanie nowicjuszy

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Uniwersum Internetu, 23 maja 2024

Niezmiernie miło nam Cię powitać w naszym gronie. Masz już za sobą pierwszy krok – założenie konta na Nonsensopedii. Wierzymy, że zostaniesz z nami na dłużej i dasz się wciągnąć w maksymalną dawkę humoru. Sami kiedyś byliśmy początkującymi użytkownikami i wiemy, że związane z tym stawianie pierwszych kroków może trochę potrwać. To powitanie ma na celu wprowadzenie Cię w magiczny świat wspólnie tworzonego humoru.

Nasze zasady

Jak na każdej encyklopedii, u nas również istnieje zbiór reguł, których większość została spisana na stronach Kanciapy. Wymienimy tylko najważniejsze:

  • dokonywanie zmian – w jakim przypadku edycja może zostać, a w jakim nie.
  • powody usuwania haseł – z pewnością nie możesz doczekać się napisania pierwszego artykułu. Musisz jednak wiedzieć, że każda nowa strona jest przez nas pilnie sprawdzana pod kątem wymienionych powodów. Nie ma cienia szansy, by bełkot, agitka czy prywata mogły przejść.
  • moderacja – na czym polega praca moderatorów i co się z tym wiąże.
  • formatowanie – szczegółowe zasady dotyczące formatowania haseł.
  • redakcja – trudny proces doprowadzania artykułów do porządku.

Oprócz tego warto zajrzeć do Pomocy, gdzie znajdziesz odpowiedzi na wiele ze swoich pytań. W naszym FAQ zebraliśmy też najczęściej zadawane pytania przez nowicjuszy.

Wejście w społeczność

Rozwijanie projektu samemu nie jest tak przyjemne, jak wspólnie z innymi. Podobnie jak każdy większy projekt, Nonsensopedię rozwija grupa użytkowników. Jesteśmy otwarci na nowe osobowości. Stara zasada – daj się poznać i polubić.

  • Discord – miejsce, gdzie możesz nas spotkać. Tutaj rozmawiamy o Nonsensopedii i nie tylko. Zajrzyj tam, gdy potrzebujesz pomocy, albo po prostu chcesz pogadać o ulubionym przepisie na pomidorową.
  • Porum – tu podejmujemy dyskusje na temat spraw bieżących, składamy propozycje i wyrażamy naszą opinię.
  • Specjalizacje – tu dowiesz się, czym zajmują się poszczególni użytkownicy na Nonsensopedii i do kogo możesz zwrócić się z pytaniem.
  • Jak możesz pomóc – znajdziesz tam zadania, z którymi obecnie się zmagamy i informacje jak możesz pomóc w pracy.

Podsumowanie

Nadal masz pytania? Skontaktuj się z administratorem, wejdź na naszego Discorda albo napisz do nas maila. Na pewno pomożemy.

Powodzenia!

Administracja Nonsensopedii