Nonsensopedia:Formatowanie/imiona

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Imiona cieszą się szczególną popularnością na Nonsensopedii. Każdy chętnie zabiera się za pisanie artykułu o Ani, Kasi czy Janku. Jednak, jak każde hasło, to o imieniu, powinno mieć ręce i nogi, a przede wszystkim łączyć się w logiczną, pełną humoru całość.

Zasady ogólne[edytuj kod]

Zanim zabierzesz się do pisania, zapoznaj się z zasadami:

 • Pisz na temat.
 • Pisz ortograficznie i z zachowaniem zasad interpunkcji.
 • Nie pisz wulgarnie, staraj się być obiektywny.
 • Nie pisz o swoich lepszych i gorszych znajomych (pamiętaj, żadnej prywaty).
 • Pamiętaj o skategoryzowaniu artykułu.
 • Jeśli masz problemy z wyedytowaniem hasła albo chcesz, aby pomóc Ci znaleźć dobrą grafikę ilustrującą artykuł, nie krępuj się wpaść na naszego irca. Zawsze dyżuruje tam ktoś, kto może Ci pomóc.
 • Przed zapisaniem wiadomości użyj przycisku „Podgląd” (jest obok „Zapisz”), aby upewnić się, że wszystko wygląda tak, jak miało.
 • Przeczytaj swój artykuł jeszcze raz i nie bój się używać przycisku „backspace”, by usunąć wszystkie niepotrzebne dygresje.
 • Pamiętaj, że artykuł może zostać niedopuszczony, jeśli będzie marny, lub skierowany na listę stron do usunięcia, albo nawet usunięty w przyspieszonych trybie. Więc lepiej się postaraj!
 • Jeśli to Twój pierwszy artykuł, zajrzyj też tu.

Wytyczne szczegółowe[edytuj kod]

Skoro zapoznałeś się z ogólnymi wytycznymi, przeczytaj, jak stworzyć dobry artykuł o imionach:

 1. Pogrubione imię, półpauza, krótka informacja, np. czy jest to imię męskie, żeńskie; skąd pochodzi itp.
  Np. Albert – imię męskie pochodzenia germańskiego. Najczęściej nadawane było dzieciom przychodzącym na świat w czasie jesiennych dżdżystych poranków, które odzwierciedlają duszę nosicieli tegoż imienia.
 2. Charakter – opisz krótko, jakimi cechami odznaczają się ludzie noszący to imię. Wykaż się fantazją, pamiętaj jednak o unikaniu prywaty.
  Np. Albert to sentymentalny flegmatyk, którego reakcje na bodźce świata zewnętrznego są osłabione. Posiada za to doskonale rozwiniętą wyobraźnię i bogate życie wewnętrzne.
 3. „Zabaw się” we wróżkę – napisz np. w jaki sposób mijało życie danej osoby, co ją jeszcze może spotkać itp. Słowem – wykaż się fantazją, nie odbiegaj jednak zbytnio od tematu głównego.
 4. Wypisz dni, w których osoba nosząca to imię obchodzi imieniny i polinkuj te daty.
 5. Możesz wypisać znane osoby noszące to imię. Pamiętaj, by to także polinkować.

Zobacz też[edytuj kod]