Inuici

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(Przekierowano z Eskimos)

Inuici (Eskimosi) – grupa etniczna, będąca unikalną mieszanką rasową Chińczyka, Japończyka i Mongoła; zamieszkuje głównie regiony, gdzie występuje minusowa temperatura – szczyty gór, Grenlandię, rosyjską lodówkę i ciemną stronę Słońca.

Życie codzienne[edytuj • edytuj kod]

Wśród Eskimosów panuje ujemny przyrost naturalny, ponieważ jest za zimno na odbywanie stosunków płciowych. Dieta Inuity składa się głównie z pieczonego morsa, Shiquita i ze śniegu, który przyrządza się na różne regionalne sposoby. Inuiccy komuniści (obaj) kłócili się swego czasu z rządem amerykańskim o to, dlaczego ich dzielni wojownicy nie są pokazani na żadnym z filmów.

Państwowość[edytuj • edytuj kod]

Inuici, jak wskazuje logika, żyją w państwie zwanym Inuicją. Przez ostatnie 4000 lat nikt się tym państwem nie przejmował, bo jedyne co tam mieli to śnieg – ostatnio jednak okazało się, że pod Inuicją zalegają olbrzymie złoża ropy naftowej, przez co zarówno Rosja jak i USA wyraziły zainteresowanie krajem. Amerykanie prowadzą zaawansowane badania – szukają czegoś, co można zbombardować w Inuicji, aby w ostatecznym efekcie uwolnić jej uciskanych mieszkańców. Rosjanie natomiast twierdzą, że początki ludzkiego osadnictwa w Eskimosji zawdzięczamy carewiczowi Dymitrowi, który wcale nie umarł, ale cofnął się w czasie i 4000 lat temu założył wspomniane państwo – w ten sposób Inuicja jest w zasadzie prowincją Rosji.

Związki z Polską[edytuj • edytuj kod]

Pierwsi Inuici zawitali do Polski po przemianach ustrojowych w 1989 roku, osiedlając się w okolicach Stadionu Dziesięciolecia. Mieli wtedy w swoich kręgach aż czterech rasistów i jednego antysemitę, z czego wywiązała się poważna afera.

Przysłowia[edytuj • edytuj kod]

Przysłowia Inuitów to prawdziwe i sprawdzone przesądy, mimo że wydają się nieprawdopodobne!

  • Jeśli twój krewny zamarznie w toalecie, nie będziesz miał gdzie sikać.
  • Nie sikaj na stojąco, bo ci odpadnie.
  • Nie jedz żółtego śniegu.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]