Pomoc:Dyskusja

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Pomoc / Zwyczaje / Strony dyskusji

Każda strona na Nonsensopedii ma przyporządkowaną jej stronę dyskusji. Link do dyskusji danego hasła znajduje się w lewym górnym rogu okna, pod nazwą Dyskusja. Oprócz tego każdy użytkownik posiada swoją stronę dyskusji, na której możesz pisać do niego wiadomości. Swoją stronę dyskusji znajdziesz tutaj.

Jak korzystać ze strony dyskusji?[edytuj • edytuj kod]

Jeśli zaczynasz nowy wątek, zrób to w nowej sekcji. Możesz to zrobić klikając w przycisk Dodaj temat na górze strony, lub bezpośrednio w kodzie. Przykładowo:

== Temat wątku ==
Cokolwiek co ci leży na sercu. ~~~~

Koniecznie każdą swoją wypowiedź musisz podpisać. Zrób to przy pomocy czterech tyld (~~~~), które po zapisaniu magicznie zmienią się w twój podpis. W twoim podpisie znajduje się link do twojej strony dyskusji oraz data i czas wypowiedzi, co ułatwia czytanie dyskusji.

Kiedy komuś odpowiadasz, użyj wcięcia dwukropkiem na początku linii. Przykładowo:

== Jakiś wątek ==
Jakaś wypowiedź.
:Jakaś odpowiedź.
::Odpowiedź do odpowiedzi.

Nie usuwaj ani nie zmieniaj cudzych wypowiedzi. Dyskusje mają służyć za archiwum wypowiedzi, dlatego ważne jest zachowanie w nich ciągłości.

Strona dyskusji użytkownika[edytuj • edytuj kod]

Jeśli chcesz napisać do jakiegoś użytkownika, to wejdź na jego profil, kliknij w zakładkę Dyskusja na górze strony i napisz co tam masz do powiedzenia. Gdy ktoś ci odpowie w twojej dyskusji, poinformuje cię o tym granatowa belka, która pojawi się nad każdą odwiedzaną stroną, wygląda ona mniej-więcej tak:

Na wiadomości od innych użytkowników z reguły należy odpowiadać w ich dyskusji, by dostali odpowiednie powiadomienie o wiadomości od ciebie.

Kiedy używać strony dyskusji artykułu?[edytuj • edytuj kod]

Właściwie to kiedy tylko chcesz omówić coś dotyczącego danego hasła. Szczególnie warto skorzystać z dyskusji kiedy:

  • Masz zamiar wprowadzić jakieś większe zmiany w haśle, a nie masz pewności, czy pomysł spodoba się reszcie społeczności.
  • Jeden z administratorów lub innych ważniaków cofa twoje edycje, a jesteś przekonany o tym, że są w porządku.
  • Masz wrażenie, że z hasłem jest coś mocno nie tak, lub łamie ono jakieś zasady.

Zasady zachowania[edytuj • edytuj kod]

Po prostu nie bądź bucem.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]