Pomoc:Przekierowania

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Przekierowania to jedne z prostszych, a zarazem najbardziej użytecznych mechanizmów zapewnianych przez oprogramowanie Nonsensopedii. Przekierowania pozwalają na automatyczne przenoszenie użytkowników wchodzących na daną stronę na Nonsensopedii na inną, wybraną przez twórcę przekierowania.

Do czego służą przekierowania?[edytuj • edytuj kod]

Przekierowania pozwalają naszym czytelnikom łatwiej znaleźć treść, której szukają – nie muszą znać dokładnej nazwy strony, zamiast tego skorzystać mogą z jednej z równoważnych nazw. Dobrym przykładem jest Pies domowy – nazwa strony jest poprawna oraz dokładnie określa swój temat, czytelnicy jednak szukać będą nie „Psa domowego”, lecz po prostu „Psa”. Aby ułatwić im przeglądanie Nonsy, mogą zamiast tego wybrać stronę Pies, która przekieruje ich na właściwy artykuł.

Przekierowanie zadziała również wtedy, gdy prowadził do niego link wewnętrzny. Postaraj się jednak linkować do właściwej strony, a nie do przekierowania.

Jak tworzymy przekierowania?[edytuj • edytuj kod]

Wystarczy w stronie, która ma przekierowywać, zamieścić:

#PATRZ [[Nazwa artykułu]]

Gdzie Nazwa artykułu to artykuł, do którego strona ma przekierowywać.

Jak rozpoznać, że zostaliśmy przekierowani?[edytuj • edytuj kod]

Po przekierowaniu na inną stronę, pod tytułem ostatecznie wyświetlonej strony zostanie wyświetlony tekst (Przekierowano z nazwa strony przekierowującej). Link znajdujący się w tym komunikacie pozwala na przejście na stronę przekierowania w sposób, który nie spowoduje automatycznego przeniesienia. Taki sam efekt można uzyskać dodając ?redirect=no do adresu strony.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]