Pomoc:Brudnopis

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Pomoc / Dla edytorów / Brudnopis

Brudnopis – podstrona użytkownika, na której znajduje się artykuł niedokończony (w edycji). Służy do nanoszenia poprawek, kreślenia ostatecznych szlifów i późniejszego przeniesienia do którejś z przestrzeni Nonsensopedii.

O brudnopisie[edytuj]

Każdy użytkownik Nonsensopedii ma prawo utworzyć dowolną liczbę swoich własnych brudnopisów, w których zapisywać może między innymi robocze wersje tworzonych przez siebie haseł. Oprócz tego bardziej doświadczony użytkownik ma prawo przenieść twój artykuł do brudnopisu jeżeli uzna, że czegoś mu brakuje. Takie strony nie podlegają (w większości przypadków) usunięciu i moderacji, dopóki treści w niej zawarte nie zostaną oficjalnie opublikowane. Strony brudnopisów tworzymy za pomocą ukośnika (/) po linku do własnej strony użytkownika. Nazwa podstrony brudnopisu może być dowolna i powinna znajdować się w tym miejscu: Użytkownik:Przykładowy użytkownik/przykładowa strona.

Jak utworzyć?[edytuj]

  • Wejdź na swoją stronę użytkownika, dopisz w polu adresu swojej wyszukiwarki /nazwa strony brudnopisu, wciśnij Enter i po przejściu do nowej strony wybierz opcję utwórz.
  • Inna możliwość: wpisz w wyszukiwarce powyżej Użytkownik:Twoja nazwa użytkownika/nazwa strony brudnopisu, kliknij w czerwony link i wybierz opcję utwórz. W ten sam sposób możesz tworzyć też inne podstrony.

Brudnopis a kategorie[edytuj]

Inną sprawą jest dbanie o to, aby strony brudnopisu nie zawierały żadnej kategorii ani szablonu je dodającego, jak np. szablony zalążków, gdyż strony te pojawią się wówczas na oficjalnych listach serwisu, a nie powinny. Kategorię dodajemy dopiero przy przeniesieniu strony do odpowiedniej przestrzeni Nonsensopedii.

Zobacz też[edytuj]