Henryk Zając: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(Dodałem link do imienia Walentyna, na nonsensopedii jest mało wyjaśnionych imion)
 
(Nie pokazano 14 wersji utworzonych przez 9 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
{{sur|polskiego tajnego współpracownika|imię|Henryk}}
'''Henryk Zając''' (pseud. ''Pralka'') - polski nieukowiec i czołowy specjalista pralkolog o światowej renomie, od [[1997]] roku dyrektor generalny Polskiego Instytutu Tuningu Pralek.
'''Henryk Zając''' (pseud. ''Pralka'') polski nieukowiec i czołowy specjalista pralkolog o światowej renomie, od [[1997]] roku dyrektor generalny Polskiego Instytutu Tuningu Pralek.


==Rys biograficzny==
== Rys biograficzny ==
Henryk Zając przyszedł na świat [[18 listopada]] [[1959]] roku w [[Turońsk Dolny|Turońsku Dolnym]] jako nieślubny syn swojego ojca Stefana Zająca-Przepióry oraz cioci [[walentyna|Walentyny]]. Kiedy miał 28 lat, ciocia Walentyna rozstała się ze swoją wieloletnią konkubiną Melanią, a Henryk trafił do babci Franciszki, która zajęła się dalszym wychowaniem dziecka, już wówczas przejawiającego duże zainteresowanie techniką. Henryka łączyła z babcią silna więź emocjonalna - w opublikowanych po latach wspomnieniach pisał o niej ''moja poczciwa stara Frania''.
Henryk Zając przyszedł na świat [[18 listopada]] [[1959]] roku w [[Turońsk Dolny|Turońsku Dolnym]] jako nieślubny syn swojego ojca Stefana Zająca-Przepióry oraz cioci Walentyny. Kiedy miał 28 lat, ciocia Walentyna rozstała się ze swoją wieloletnią konkubiną Melanią, a Henryk trafił do babci [[Frańciszka|Franciszki]], która zajęła się dalszym wychowaniem dziecka, już wówczas przejawiającego duże zainteresowanie techniką. Henryka łączyła z babcią silna więź emocjonalna w opublikowanych po latach wspomnieniach pisał o niej ''moja poczciwa stara Frania''.


==Osiągnięcia==
== Osiągnięcia ==
Henryk Zając stworzył podwaliny współczesnej [[pralkologia|pralkologii]], dokonując przełomu w sposobie pojmowania świata przez widzów [[Polsat]]u. Udowodnił, że obracający się bęben pralki automatycznej w sprzyjających warunkach i przy odpowiednich parametrach (takich jak prędkość obrotu, pogoda oraz odległość od [[kaloryfer]]a) umożliwia przejście do [[Wymiar Grochu|Wymiaru Grochu]]. Ponadto odegrał kluczową rolę w słynnej, tajnej [[Misja Rurofon|Misji Rurofon]].
Henryk Zając stworzył podwaliny współczesnej [[pralkologia|pralkologii]], dokonując przełomu w sposobie pojmowania świata przez widzów [[Polsat]]u. Udowodnił, że obracający się bęben pralki automatycznej w sprzyjających warunkach i przy odpowiednich parametrach (takich jak prędkość obrotu, pogoda oraz odległość od [[grzejnik]]a) umożliwia powstanie kamienia na bębnie i grzałce. Ponadto odegrał kluczową rolę w słynnej, tajnej [[Misja Rurofon|Misji Rurofon]].


==Życie prywatne==
== Życie prywatne ==
Prywatnie Henryk Zając jest zapalonym wąchaczem ciapków oraz kochankiem obywatelki [[Rosja|Rosji]] [[Marusia Skorupko|Marusi Skorupko]], którą poznał w czasie trwania Misji Rurofon. Mają dwoje dzieci, psa, katar sienny i dwudziestoletniego [[trabant]]a. Od 10 lat biedak naprawia pralkę.
Prywatnie Henryk Zając jest ze Strzelców Opolskich ponadto jest zapalonym wąchaczem ciapków oraz kochankiem obywatelki [[Rosja|Rosji]] [[Marusia Skorupko|Marusi Skorupko]], którą poznał w czasie trwania Misji Rurofon. Mają dwoje dzieci, psa, katar sienny i dwudziestoletniego [[trabant]]a. Od 30 lat biedak naprawia pralki i montuje klimatyzacje.


[[Kategoria:Biografie]]
[[Kategoria:Postacie fikcyjne]]
[[Kategoria:Kreacje reklamowe]]

Aktualna wersja na dzień 21:45, 9 maj 2021

Henryk Zając (pseud. Pralka) – polski nieukowiec i czołowy specjalista pralkolog o światowej renomie, od 1997 roku dyrektor generalny Polskiego Instytutu Tuningu Pralek.

Rys biograficzny[edytuj • edytuj kod]

Henryk Zając przyszedł na świat 18 listopada 1959 roku w Turońsku Dolnym jako nieślubny syn swojego ojca Stefana Zająca-Przepióry oraz cioci Walentyny. Kiedy miał 28 lat, ciocia Walentyna rozstała się ze swoją wieloletnią konkubiną Melanią, a Henryk trafił do babci Franciszki, która zajęła się dalszym wychowaniem dziecka, już wówczas przejawiającego duże zainteresowanie techniką. Henryka łączyła z babcią silna więź emocjonalna – w opublikowanych po latach wspomnieniach pisał o niej moja poczciwa stara Frania.

Osiągnięcia[edytuj • edytuj kod]

Henryk Zając stworzył podwaliny współczesnej pralkologii, dokonując przełomu w sposobie pojmowania świata przez widzów Polsatu. Udowodnił, że obracający się bęben pralki automatycznej w sprzyjających warunkach i przy odpowiednich parametrach (takich jak prędkość obrotu, pogoda oraz odległość od grzejnika) umożliwia powstanie kamienia na bębnie i grzałce. Ponadto odegrał kluczową rolę w słynnej, tajnej Misji Rurofon.

Życie prywatne[edytuj • edytuj kod]

Prywatnie Henryk Zając jest ze Strzelców Opolskich ponadto jest zapalonym wąchaczem ciapków oraz kochankiem obywatelki Rosji Marusi Skorupko, którą poznał w czasie trwania Misji Rurofon. Mają dwoje dzieci, psa, katar sienny i dwudziestoletniego trabanta. Od 30 lat biedak naprawia pralki i montuje klimatyzacje.