Electric Light Orchestra: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
M (poprawić)
 
(Nie pokazano 28 wersji utworzonych przez 9 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
[[Plik:Glühwendel brennt durch.jpg|thumb|200px|ELO podczas koncertu. ''Smokin' hot!'']]
{{popr|linki}}
'''Electric Light Orchestra''' (Elektryczne Światło Orkiestry) – niedemokratyczny projekt wodzowski niejakiego [[Jeff Lynne|Jeffa Lynne'a]] grający połączenie rocka elektronicznego i <del>muzyki klasycznej</del> [[Wiolonczela|wiolonczeli]] nazywane ambitnie [[rock]]iem progresywnym, tj. idącym do przodu, cokolwiek by to nie znaczyło.


== Wybrana dyskografia ==
=== ''The Electric Light Orchestra'' (''No Answer'' w Stanach) ===
Amerykańską wersję albumu wydano z oryginalną nazwą, bo połączenie telefoniczne między muzykami i wytwórnią się zerwało, a telefonistka musiała odpowiedzieć na pytanie „Jak ma się nazywać album?”. Tamta odpowiedziała zgodnie z prawdą: „K{{cenzura3}}wa, zerwało się”. Zespół wiele razy prosił krytyków o recenzję. Póki co nie otrzymał odpowiedzi.


=== ''ELO 2'' ===
{{t|Electric Light Orchestra|Elektryczne Światło Orkiestry}}niedemokratyczny projekt wodzowski niejakiego Jeffa Lynne'a grający połączenie rocka elektronicznego i <s>muzyki klasycznej</s> wiolonczeli nazywane ambitnie rockiem progresywnym, tj. idącym do przodu, cokolwiek by to nie znaczyło. Istniał od [[1970]] do [[1986]] roku.
O odbiorze tej płyty możemy powiedzieć tyle, że tym razem [[ktoś]] jednak odebrał. W sensie, słuchawkę od [[telefon]]u w Stanach Zjednoczonych, bo album nazywa się tam [[prawie]] identycznie.


[[Plik:eldorado.png|thumb|200px|Okładka klei się do koncepcji, jak ona sama, znaczy w ogóle]]
== Historia ==
=== ''Eldorado'' ===
Aby zrozumieć jak coś tak chorego mogło się w ogóle narodzić, trzeba zajrzeć głębiej w psychikę wielkiego wodza. Tak więc Jeff miał ojca muzyka, którego ojciec też był muzykiem i tak od roku 1678 poczynając. Zważywszy na to zafascynowany big-beatem i rock&rollem Jeff zmuszany był do grania na instrumentach klasycznych. Na złość ojcu wybrał wiolonczelę, do której umiłowanie zostało mu przez całe życie. Kiedy zaś tylko uzyskał pełnoletność uciekł z domu i zaczął grać na gitarze. Po kilku latach błąkania się po różnych zespołach postanowił zaś założyć Electric Light Orchestrę. Zatrudnił sobie perkusistę Beva Bevana oraz innych muzyków, których rozstawiał po kątach wedle uznania. Wydali tak kilka albumów po czym się rozwiązali w 1986. Oficjalną przyczyną było odejście Beva Bevana do [[Black Sabbath]], ale prawda była taka, że zarobili po prostu tyle kasy, że starczyłoby im do końca życia, gdyby nie niekończące się procesy sądowe. Bevan bowiem popracował w Black Sabbath tylko parę miesięcy po czym został koncertowo wy{{Cenzura3}}ny przez [[Tony Iommi|Tony'ego Iommiego]] i postanowił reaktywować ELO, którego czuł się współzałożycielem. Lynn oczywiście wypowiedział mu wojnę, która pochłonęła miliony funtów. Bevan nie dopiął jednak swego i założył ELO Part Two, które grało to samo co prawdziwy zespół. Wydali tak dwie płyty, które przeszły bez echa, ale wystarczyły na zwrot kosztów sądowych dla perkusisty. Również nadszarpnięty budżet Lynna wymagał jednak naprawy, więc w 2000 wydał on nową i, jak do tej pory ostatnią, płytę zespołu.
Album koncepcyjny nagrany przez Lekko Elektryczną Orkiestrę, który koncepcyjny jest na zasadzie, że Lynne tak powiedział, a koncepcja była taka, żeby pokazać ojczulkowi, że ten mógłby komponować muzykę klasyczną<ref>Znaczy synalek</ref>, jakby mu się chciało.


=== ''Balance of Power'' ===
[[Kategoria:Zespoły rockowe|{{PAGENAME}}]]
Płyta która wypełniała obsesję Lynne'a by zagrać każdy gatunek, a pozostało mu tylko disco polo. Niektórzy [[fan]]i nie mogąc znieść ''Balansu Mocy'' ubzdurali sobie, że to jest album koncepcyjny o rozpadzie zespołu, tylko wszystkie „she” zawarte w albumie trzeba rozumieć, że są one pod adresem zespołu. Koncepcji jednak nie ma, bo Lynne nie powiedział, że jest.
[[Kategoria:Angielskie zespoły|{{PAGENAME}}]]

=== ''Alone in the Universe'' ===
Solowy album Jeffa Lynne'a podpisany jako ''Electric Light Orchestra Jeffa Lynne'a''. Płyta dostała taką nazwę, by nie było wątpliwości, że zachodzi tożsamość:

<math>Jeff Lynne = Electric Light Orchestra</math>

A także:

<math>Electric Light Orchestra - Jeff Lynne = Electric Light Orchestra, Part II</math>

Co oznacza, że:

<math>Electric Light Orchestra, Part II = 0</math>

{{Przypisy}}

[[Kategoria:Zespoły rockowe]]
[[Kategoria:Angielskie zespoły]]

Aktualna wersja na dzień 16:40, 29 wrz 2023

ELO podczas koncertu. Smokin' hot!

Electric Light Orchestra (Elektryczne Światło Orkiestry) – niedemokratyczny projekt wodzowski niejakiego Jeffa Lynne'a grający połączenie rocka elektronicznego i muzyki klasycznej wiolonczeli nazywane ambitnie rockiem progresywnym, tj. idącym do przodu, cokolwiek by to nie znaczyło.

Wybrana dyskografia[edytuj • edytuj kod]

The Electric Light Orchestra (No Answer w Stanach)[edytuj • edytuj kod]

Amerykańską wersję albumu wydano z oryginalną nazwą, bo połączenie telefoniczne między muzykami i wytwórnią się zerwało, a telefonistka musiała odpowiedzieć na pytanie „Jak ma się nazywać album?”. Tamta odpowiedziała zgodnie z prawdą: „KCenzura2.svgwa, zerwało się”. Zespół wiele razy prosił krytyków o recenzję. Póki co nie otrzymał odpowiedzi.

ELO 2[edytuj • edytuj kod]

O odbiorze tej płyty możemy powiedzieć tyle, że tym razem ktoś jednak odebrał. W sensie, słuchawkę od telefonu w Stanach Zjednoczonych, bo album nazywa się tam prawie identycznie.

Okładka klei się do koncepcji, jak ona sama, znaczy w ogóle

Eldorado[edytuj • edytuj kod]

Album koncepcyjny nagrany przez Lekko Elektryczną Orkiestrę, który koncepcyjny jest na zasadzie, że Lynne tak powiedział, a koncepcja była taka, żeby pokazać ojczulkowi, że ten mógłby komponować muzykę klasyczną[1], jakby mu się chciało.

Balance of Power[edytuj • edytuj kod]

Płyta która wypełniała obsesję Lynne'a by zagrać każdy gatunek, a pozostało mu tylko disco polo. Niektórzy fani nie mogąc znieść Balansu Mocy ubzdurali sobie, że to jest album koncepcyjny o rozpadzie zespołu, tylko wszystkie „she” zawarte w albumie trzeba rozumieć, że są one pod adresem zespołu. Koncepcji jednak nie ma, bo Lynne nie powiedział, że jest.

Alone in the Universe[edytuj • edytuj kod]

Solowy album Jeffa Lynne'a podpisany jako Electric Light Orchestra Jeffa Lynne'a. Płyta dostała taką nazwę, by nie było wątpliwości, że zachodzi tożsamość:

A także:

Co oznacza, że:

Przypisy

  1. Znaczy synalek