Perfect: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
M (Przywrócono poprzednią wersję, jej autor to Poc Vocem. Autor wycofanej wersji to 94.231.8.116.)
Linia 4: Linia 4:


== Hymny pokoleniowe ==
== Hymny pokoleniowe ==
*{{t|Autobiografia}}podobno hymn pokolenia lat 80. Tak naprawdę to wynurzenia podrzędnego, starzejącego gitarzysty, któremu w życiu nie wyszło i z rozrzewnieniem wspomina czasy młodości, gdy pił alpagę, dyskutował po świt i zaliczał na dachu na kocu panienki o twarzy Poli Raksy.
*{{t|Autobiografia}}podobno hymn pokolenia lat 80. Tak naprawdę to wynurzenia podrzędnego, starzejącego się gitarzysty, któremu w życiu nie wyszło i z rozrzewnieniem wspomina czasy młodości, gdy pił alpagę, dyskutował po świt i zaliczał na dachu na kocu panienki o twarzy Poli Raksy.
*{{t|Pepe wróć!}}kolejna pieśń, w której słuchacze doszukiwali się nie wiadomo czego, jakiegoś opozycjonisty o pseudonimie Pepe. A tak naprawdę chodziło o piwo. Pełne.
*{{t|Pepe wróć!}}kolejna pieśń, w której słuchacze doszukiwali się nie wiadomo czego, jakiegoś opozycjonisty o pseudonimie Pepe. A tak naprawdę chodziło o piwo. Pełne.
*{{t|Chciałbym być sobą}}poza tym, że łatwo refren przerobić na ''Chcemy bić ZOMO'', to niewiele w niej buntu, którego się dopatrują fani.
*{{t|Chciałbym być sobą}}poza tym, że łatwo refren przerobić na ''Chcemy bić ZOMO'', to niewiele w niej buntu, którego się dopatrują fani.

Wersja z 23:41, 17 sie 2013

Szablon:Tpolski zespół rockowy założony najprawdopodobniej gdzieś w czasach II Rzeczypospolitej, jeszcze za życia Marszałka Piłsudskiego. Na zespół składa się wiecznie długowłosy Grzegorz Markowski i inne grajki. W zespole był jeszcze Zbigniew Hołdys ale się obraził i obecnie pełni funkcję dyżurnego komentatora TVN24. Rockowe dziady znane są z wylansowania paru hitów, które społeczeństwo, w latach 80. wygłodniałe hymnów pokoleniowych, właśnie za takie uważa. Mimo że tematyka piosenek obraca się głównie wokół tematów bliskich rockmanom - czyli wódzie i beznadziei życia.

Obecnie grają głównie na festynach i sylwestrach.

Hymny pokoleniowe

  • Szablon:Tpodobno hymn pokolenia lat 80. Tak naprawdę to wynurzenia podrzędnego, starzejącego się gitarzysty, któremu w życiu nie wyszło i z rozrzewnieniem wspomina czasy młodości, gdy pił alpagę, dyskutował po świt i zaliczał na dachu na kocu panienki o twarzy Poli Raksy.
  • Szablon:Tkolejna pieśń, w której słuchacze doszukiwali się nie wiadomo czego, jakiegoś opozycjonisty o pseudonimie Pepe. A tak naprawdę chodziło o piwo. Pełne.
  • Szablon:Tpoza tym, że łatwo refren przerobić na Chcemy bić ZOMO, to niewiele w niej buntu, którego się dopatrują fani.
  • Szablon:Tpopularna pieśń obozowo-biwakowa. Mimo że podmiot liryczny płaczliwy deklaruje chęć przeprowadzenia się do przyjaciół na tamten świat, bo znajomym z tego świata w głowie tylko telewizor, meble i mały fiat, to ludziom zawsze wydaje się, że to chodzi o o przyjaciół ze szlaku z Bieszczad.
  • Szablon:Thymn już z lat 90. Zespół tym samym deklaruje, że już nic więcej nowego nie nagra, bo trzeba zejść ze sceny niepokonanym. Jak obiecali, tak zrobili.
  • Szablon:T utwór to tym, jakie przyjemności wynikają z ujarania się

Crystal Clear app knotify.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny muzyki. Jeśli wytrzymasz 10 minut w słuchawkach – rozbuduj go.