Julian Tuwim: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(przeróbka)
(uzupełnienie biogramu)
Linia 6: Linia 6:
# ożenił się.
# ożenił się.


Działając w porozumieniu z niejakim Antonim Słonimskim popełnił był tom ''W oparach absurdu'', do dziś wydawany i chętnie czytany.
Działając w zgodzie i porozumieniu z niejakim Antonim Słonimskim popełnił był tom ''W oparach absurdu'', do dziś wydawany i chętnie czytany. Godne wzmianki są też ''Czary i czarty polskie'' oraz (również wielokrotnie wznawiany) ''Polski słownik pijacki''.

W dojrzałym wieku, pozazdrościwszy sławy Hezjodowi (''Prace i dnie''), [[Katon]]owi (''De agri cultura''), [[Wergiliusz|Wergilemu]] (''Georgiki'') i [[Adam Mickiewicz|Mickiewiczowi]] (''[[Pan Tadeusz]]'', ks. I – ''Gospodarstwo'') w monografii ''Kwiaty Polskie'' zebrał swe doświadczenia na polu ogrodnictwa.
{{cytaty}}
{{cytaty}}
{{stublit}}
{{stublit}}

Wersja z 22:15, 23 maj 2008

Julian Tuwim, właśc. Jan Wim (ur. 13 września 1894 w Łodzi, zm. 27 grudnia 1953 w Zakopanem) – polski poeta i ogrodnik.

Mistrz nonsensu. Z głównych nonsensownych dokonań Mistrza trzy zasługują na szczególną uwagę:

  1. urodził się w Łodzi,
  2. przeniósł się do Warszawy,
  3. ożenił się.

Działając w zgodzie i porozumieniu z niejakim Antonim Słonimskim popełnił był tom W oparach absurdu, do dziś wydawany i chętnie czytany. Godne wzmianki są też Czary i czarty polskie oraz (również wielokrotnie wznawiany) Polski słownik pijacki.

W dojrzałym wieku, pozazdrościwszy sławy Hezjodowi (Prace i dnie), Katonowi (De agri cultura), Wergilemu (Georgiki) i Mickiewiczowi (Pan Tadeusz, ks. I – Gospodarstwo) w monografii Kwiaty Polskie zebrał swe doświadczenia na polu ogrodnictwa.

Noncytaty
Zobacz cytaty:

Szablon:Stublit