Maciej Kurzajewski: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
M (drobne)
Linia 1: Linia 1:
{{cytat|Dziwny jest ten świat, śpiewał kiedyś Czesław Miłosz|'''Kurzaj''' podsumowujący 59. Turniej Czterech Skoczni.}}

[[Plik:Kurzajewski.jpg|thumb|Macio]]
[[Plik:Kurzajewski.jpg|thumb|Macio]]
'''Maciej (w)Kurzajewski''' (ur. [[1973]] roku w [[Kalisz]]u) – polski [[dziennikarz]] i [[prezenter sportowy]] i telewizyjny.
'''Maciej (w)Kurzajewski''' (ur. [[1973]] roku w [[Kalisz]]u) – polski [[dziennikarz]] i [[prezenter sportowy]] i telewizyjny.

Wersja z 06:30, 7 sty 2011

Dziwny jest ten świat, śpiewał kiedyś Czesław Miłosz

Kurzaj podsumowujący 59. Turniej Czterech Skoczni.

Maciej (w)Kurzajewski (ur. 1973 roku w Kaliszu) – polski dziennikarz i prezenter sportowy i telewizyjny.

Rozpoznawalny po niepowtarzalnych fotochromowych okularkach i niebanalnej fryzurze składającej się w 1/3 z włosów i w 2/3 z żelu. Ulubionymi dyscyplinami są m. in.: Skoki narciarskie, Pływanie, Piłka nożna, itp. Ulubionym zajęciem podczas rozmowy z gośćmi, jest przerywanie im w połowie zdania. W czasie wywiadów nigdy nie zadaje pytań, wypowiada tylko zdania oznajmujące i podstawia mikrofon swojemu rozmówcy wpędzając niejednego w zakłopotanie. Podczas raportów spod skoczni towarzyszy mu najczęściej Apoloniusz Tajner, pod skocznią narażony jest na atak śnieżkami przez kibiców. Pracuje dla TVP prowadzi tam m. in.: "Pytanie na Śniadanie", sport, itp. Otwarcie przyznaje się do korzystania z Telegazety. 2 lutego 2009 otrzymał statuetkę Telekamer w kategorii "komentator sportowy". Co ciekawe nigdy w życiu nie komentował zawodów sportowych, a jego jedyny komentarz miał miejsce w grze komputerowej "Skoki narciarskie 2004". Póki co Maciuś bardzo cieszy się z prowadzenia programu: Kocham Cię, Polsko, gdzie jest głównym prowadzącym i w którym zdradza swoją żonę z niejaką Magdą (sądzi, że jest jej właścicielem używając stwierdzenia "Moja Magda") i walczącymi o jego względy Marzeną Rogalską i Katarzyną Zielińską, które zniżają się tylko do pocałunków w policzek (lewy, bądź prawy). Dał się poznać jako doskonały materiał do promocji kanału TVP, reklamując akcję SMS-ową czyli jak opłacić wielokrotność abonamentu TVP bez wizyty na poczcie.



Szablon:Komentatorzy Szablon:Stubspo