Motorniczy: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(nowa strona)
 
Linia 1: Linia 1:
'''Motorniczy''' - osobnik zawodowo władający [[tramwaj]]em, zwykle jest nim starszy miły pan lub [[Moherowy beret|pani]] ze zmarszczkami. Motorniczy posiada zawodowe umiejętności do np. [[Drifting]]u, chlania wódy za kierownicą i uprawianiu breakdance'u, jednak '''tylko''' i wyłącznie w tramwaju. Poza tym ciągle się spóźnia, gdyż jeździ co najwyżej 50 km/h, a po drodze do celu mija całe miasto i jego okolice.
'''Motorniczy''' - drifter na torach. Potrafi poruszać się driftem przy prędkości 50 km/h i to załadowany całą masą ludzi. Spóźnia się co chwile.


== Przeszłość ==

Starszym bratem motorniczego był [[woźnica]], którego jeszcze półtora wieku temu ciągnęły [[koń|konie]] (najczęściej dwa). W zawodzie woźnicy konie służyły do ciągnięcia tramwaju i jego bardzo zajętego kierowcy, który w zasadzie nic nie robił i tylko chlał [[spirytus]]. Jego praca ograniczała się do lania dupska swoim koniom, które wkrótce zaczęły protestować. Wkrótce potem powstały<ref>...A raczej zostały sprowadzone od [[Niemcy|szwabów]].</ref> tramwaje z silnikiem ''motorowym'', a tych, kto je kierował, nazwano motorniczymi.


{{przypisy}}


== Zobacz też: ==

* [[Tramwaj]].

[[Kategoria:Komunikacja miejska|Motorniczy]]
[[Kategoria:Samochody|Motorniczy]]

Wersja z 10:03, 8 gru 2010

Motorniczy - osobnik zawodowo władający tramwajem, zwykle jest nim starszy miły pan lub pani ze zmarszczkami. Motorniczy posiada zawodowe umiejętności do np. Driftingu, chlania wódy za kierownicą i uprawianiu breakdance'u, jednak tylko i wyłącznie w tramwaju. Poza tym ciągle się spóźnia, gdyż jeździ co najwyżej 50 km/h, a po drodze do celu mija całe miasto i jego okolice.


Przeszłość

Starszym bratem motorniczego był woźnica, którego jeszcze półtora wieku temu ciągnęły konie (najczęściej dwa). W zawodzie woźnicy konie służyły do ciągnięcia tramwaju i jego bardzo zajętego kierowcy, który w zasadzie nic nie robił i tylko chlał spirytus. Jego praca ograniczała się do lania dupska swoim koniom, które wkrótce zaczęły protestować. Wkrótce potem powstały[1] tramwaje z silnikiem motorowym, a tych, kto je kierował, nazwano motorniczymi.


Przypisy

  1. ...A raczej zostały sprowadzone od szwabów.


Zobacz też: