/dev/null: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
M (linki)
(dodano 'dysk twardy o nieograniczonej pojemności')
Linia 2: Linia 2:
:<code>[[Administrator]] o '''/dev/null'''</code>
:<code>[[Administrator]] o '''/dev/null'''</code>


'''/dev/null''' - na systemach [[unix]]owych odpowiednik [[czarna dziura|czarnej dziury]] - wszystko co tam trafia zostaje bezpowrotnie stracone, jednak nie odkryto dla niego odpowiednika [[Promieniowanie Hawkinga|promieniowania Hawkinga]]; jest to tradycjne miejsce gdzie trafia poczta z porśbami o pomoc.
'''/dev/null''' - na systemach [[unix]]owych odpowiednik [[czarna dziura|czarnej dziury]] - wszystko co tam trafia zostaje bezpowrotnie stracone, jednak nie odkryto dla niego odpowiednika [[Promieniowanie Hawkinga|promieniowania Hawkinga]]; jest to tradycjne miejsce gdzie trafia poczta z porśbami o pomoc, ponieważ '''/dev/null''' można aproksymować jako dysk twardy o nieograniczonej pojemności. Jednak w odróżnieniu od tradycyjnych nośników danych, jest on dostepny w trybie tylko do zapisu (write-only). Aby jednak utrzymać przejrzystość, systemy [[unix]]owe dostarczają przybliżonego interfejsu odczytu - [[/dev/zero]]. Badania wskazują, że dla danych losowych błąd statystyczny odczytu jest bardzo bliski zeru, co czyni tę parę urządzeń idealnym nośnikiem archiwizacyjnym, zwłaszcza w obliczu wysokiej wydajności.



===Zobacz też:===
===Zobacz też:===
* [[/bin/laden]]
* [[/bin/laden]]
* [[/dev/user]]
* [[/dev/user]]
* [[/dev/null]]


[[Kategoria:Unix]]
[[Kategoria:Unix]]

Wersja z 21:04, 8 cze 2006

Tam trafia moja poczta z prośbami o pomoc!

Administrator o /dev/null

/dev/null - na systemach unixowych odpowiednik czarnej dziury - wszystko co tam trafia zostaje bezpowrotnie stracone, jednak nie odkryto dla niego odpowiednika promieniowania Hawkinga; jest to tradycjne miejsce gdzie trafia poczta z porśbami o pomoc, ponieważ /dev/null można aproksymować jako dysk twardy o nieograniczonej pojemności. Jednak w odróżnieniu od tradycyjnych nośników danych, jest on dostepny w trybie tylko do zapisu (write-only). Aby jednak utrzymać przejrzystość, systemy unixowe dostarczają przybliżonego interfejsu odczytu - /dev/zero. Badania wskazują, że dla danych losowych błąd statystyczny odczytu jest bardzo bliski zeru, co czyni tę parę urządzeń idealnym nośnikiem archiwizacyjnym, zwłaszcza w obliczu wysokiej wydajności.


Zobacz też: