Bitwa pod Empikiem: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
M (Dodaję szablon {{stopka}})
(Wikipedia nie powinna być miejscem żartów, m in z historii (sebixów wyklętych) zero szacunku dla żołnierzy wyklętych)
Znacznik: edytor wizualny
Linia 33: Linia 33:
* policjant, któremu skradziono telefon, na którym była aplikacja Empik Premium (1 z 6 użytkowników tej aplikacji w Polsce)
* policjant, któremu skradziono telefon, na którym była aplikacja Empik Premium (1 z 6 użytkowników tej aplikacji w Polsce)
}}
}}
'''Bitwa pod Empikiem''' (też '''Bitwa o Empik''') – starcie zbrojne pomiędzy narodowcami a policją, które miało miejsce [[11 listopada]] [[2020]] roku w [[Warszawa|Warszawie]]. Początkowo miała to być wyłącznie rekonstrukcja bitwy warszawskiej, jednak w wyniku nieporozumienia wybuchł prawdziwy konflikt. Według historyków w bitwie wzięły udział oddziały partyzanckie [[sebiks]]ów wyklętych, rozbitych podczas [[Wojna kebabowa|wojny kebabowej]] z przełomu lat 2016–2017.
'''Bitwa pod Empikiem''' (też '''Bitwa o Empik''') – starcie zbrojne pomiędzy narodowcami a policją, które miało miejsce [[11 listopada]] [[2020]] roku w [[Warszawa|Warszawie]]. Początkowo miała to być wyłącznie rekonstrukcja bitwy warszawskiej, jednak w wyniku nieporozumienia wybuchł prawdziwy konflikt.


*
== Przebieg ==
*
Podczas środowego [[Marsz Niepodległości|Marszu Niepodległości]] grupa narodowców podeszła do Empiku znajdującego się na rogu Alei Jerozolimskich i Nowego Świata. Według relacji jednego z uczestników, grupa udała się tam, by kupić książkę o Ignacym Skorupce, bo podobno ktoś taki prowadził wojsko podczas bitwy sprzed stu lat. Jednego z narodowców tak przycisnęło do lektury, że przez przypadek przewrócił kilka książek [[Olga Tokarczuk|Olgi Tokarczuk]] stojących na wystawie. Przechodząca obok policja źle zinterpretowała ten incydent i nakazała rozejście się narodowcom, i zaprzestanie demolowania sklepu. Ktoś zdenerwował się i rzucił racą, bo gdzieś słyszał, że psy boją się huku. [[Policja]] rzeczywiście przestraszyła się huku, ale zdenerwowała się, że nazwano ich psami. Rozpoczęła się bitwa.

Na razie nieznany jest dokładny przebieg bitwy. Relacje są dość sprzeczne. Wiadomo tylko, że jeden z narodowców (ps. ''Matador'') rzucił [[Flaga Polski|biało-czerwoną flagą]] w stronę policji licząc na to, że któryś z nich da się sprowokować. Dowódca Robert Bąkiewicz w oświadczeniu stwierdził, że ''to nie była biało-czerwona flaga, a odwrotnie założona czerwono-biała flaga [[Maroko|Maroka]]''. Gdy rzecznik policji zapytał się, czy Bąkiewicz miał na myśli [[Monako]], lider Marszu powiedział, że nie, bo z [[Kawa|kaw]] woli Nescafe.

Jeszcze inny policjant miał niesłusznie zaatakować jednego z ONR-owców, który krzyczał ''Podaj cegłę''. Podczas przesłuchania okazało się, że ONR-owiec wcale nie chciał rzucać cegłami w przeciwnika, tylko odpowiadał swojemu koledze, z czego tak słynie [[Izabela Trojanowska]], skoro Empik organizuje spotkanie online z piosenkarką. Z kolei po drugiej stronie sklepu jeden z członków [[Młodzież Wszechpolska|Młodzieży Wszechpolskiej]] przewrócił wszystkie [[gra planszowa|planszówki]] i awanturował się, że w nich są jakieś [[Kostka do gry|kostki]], ale nie z bruku, a z plastiku.

Ostatecznie policja odniosła sukces, gdyż dzięki [[Tomek z W11|Tomkowi z W11]], który ukończył kurs kryptologii, rozszyfrowano kod stosowany przez narodowców. Tomek zauważył, że różna intonacja takich słów jak: ''jebać'', ''pierdoleni prowokatorzy'', ''Bóg, honor, ojczyzna'' stanowi w rzeczywistości rodzaj języka, przypominający trochę szczekanie psa. Na podstawie podręcznika do odczytywania tego typu języków (''Hałhał prot'' Roberta Portera) porównano język psów z kodem stosowanym przez narodowców. Po rozszyfrowaniu przekazu policja poznała plany przeciwnika i przeprowadziła udaną kontrofensywę.

Bohaterską postawą miał wykazać się jeden z policjantów, który wykopał jedną racę, rzucaną w stoisku z prasą. Niestety niefortunnie policjant wykopał ją z taką siłą, że wylądowała w jednym z mieszkań na alei 3 Maja.

== Następstwa ==
{{YouTube|ykU4Wq3GbQE|width=300|Oświadczenie jednego z uczestników starć}}
* Za genialne odegranie roli pułkownika Jana Kowalewskiego, Tomek otrzymał tytuł doktora honoris causa łódzkiej filmówki.
* Z tego wszystkiego Ministerstwo Zdrowia zapomniało sprawdzić, ile jest nowych zakażeń na [[koronawirus]]a. Dane z 11 listopada oficjalnie opierają się na danych, które [[Radosław Fogiel]] wklepał do [[Microsoft Excel|Excela]].
* Bartosz Walaszek pewnie znowu wykaże się na 30% i zrobi najnowszy odcinek ''[[Blok Ekipa|Blok Ekipy]]'' na podstawie relacji narodowców.


== Zobacz też ==
== Zobacz też ==

Wersja z 23:42, 28 lut 2021

Bitwa pod Empikiem (też Bitwa o Empik) – starcie zbrojne pomiędzy narodowcami a policją, które miało miejsce 11 listopada 2020 roku w Warszawie. Początkowo miała to być wyłącznie rekonstrukcja bitwy warszawskiej, jednak w wyniku nieporozumienia wybuchł prawdziwy konflikt.

Zobacz też

Bibliografia

  • Ogniem i cegłą, Sienkiewicz, wyd. Patriotyczne lektury, 2020.