Jamnik: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Linia 66: Linia 66:


==Jamniczek==
==Jamniczek==
{{youtube|<youtube width="200" height="200">4oNHmEwZQ-o</youtube>|right|Herezja na temat Wielkiego Jamniczka, w końcu śmiertelnik nie pojmie jak działa Jamniczek...}}

Bóg płodności i dobrobytu. Stoi na straży sprawiedliwości podziałów ofiar dla bogów i karmy dla psów. Niektórzy twierdzą że nie ma nic potężniejszego od Wielkiego Jamniczka.
Bóg płodności i dobrobytu. Stoi na straży sprawiedliwości podziałów ofiar dla bogów i karmy dla psów. Niektórzy twierdzą że nie ma nic potężniejszego od Wielkiego Jamniczka.



Wersja z 15:21, 2 cze 2007

Jamnik – potomek Wielkiego Jamniczka.

Jamniki wydają młode po 121-dniowej ciąży. Młode są śliczne. Nadają się do wykastrowania, aczkolwiek same jamniki nie lubią być kastrowane.

Jamniki z dobrymi manierami przybijają piątkę. To oznaka szlacheckiej krwi tego jakże niezwykłego zwierzęcia.

Jamniki jako jedyne zwierzęta nie mówią po podaniu opłatka na Wielkanoc; za to wtedy właśnie przybijają piątkę.

Każdy zdrowy jamnik merda ogonem ile wlezie. Jeżeli nie merda, to znaczy, że jest chory.

Jamniki nie lubią być przywiązywane za nogę do budy.

Przykład Jamnika:

Plik:Jamniczek.jpg

Jest to zdjęcie Najpotężniejszego jamniczka podczas procesu biegania. Widoczne rozmazanie jest spowodowane dużą prędkością własną tegoż jamnika.


Budowa zewnętrzna Jamnika:

Plik:Budowa jamnika zawnatrz.jpg

Jak widać na załączonym obrazku, jamnik składa się z trzech części:

1. Głowy

2. Środka

3. Końca

Każdy zdrowy jamnik posiada:

1. Ok, sztuk dwie – służą jamnikowi do patrzenia, co bardzo lubi robić.

2. Usz, sztuk dwie – jamniki lubią również nasłuchiwać, co im umożliwiają.

3. Ogon, sztuk raz – służy do merdania.

4. Nogów sztuk osiem (dwie przednie, dwie tylne, dwie lewe i dwie prawe) – jamniki najbardziej lubią się poruszać, co umożliwiają im odnóża, tutaj – nogi. Krążą pogłoski, że jamniki z siedmioma, sześcioma, pięcioma, czterema, trzema, dwiema, bądź nawet z jednym nóżem mogą się poruszać w naszym wymiarze (co może wydawać się nieco dziwne).

5. Paszczę jedną – służącą do szamania pokarmu, wydawania różnych dźwięków i uszkadzania rzeczy martwych, tudzież żywych.

6. Nos – jamniki obwąchują nimi otoczenie wraz ze znajdującą się w nim wonią.

Niektóre jamniki są nader oryginalne i odbiegają odrobinę, (lub nawet bardziej) od tego opisu. Oczywiście o ile mają wystarczającą liczbę odnóży.

Wszystkie jamniki należą do gromady podkołdernikowców, właściciele natomiast dzielą się na dwie grupy: tych, którzy przyznają się do tego, że jamniki śpią pod kołdrą i tych, którzy się do tego nie przyznają.


W okolicznościach przyrody spotyka się kilka wersji jamniczków:

1. Jamnik myszliwski – nie przepuści żadnej przebiegającej obok myszy ani kota

2. Jamnik zaczepno-obronny – zaczepia na spacerze wszystkie duże psy, a pan musi go potem bronić

3. Jamnik policyjny – jak stwierdzono epirycznie, ta wersja jamnika doskonale spisuje się w pracy policyjnej ze względu na wysokie IQ (120–160), ale ponieważ stanowi zbyt silną konkurencję dla funkcjonariuszy, pracuje po cywilnemu i doskonale sprawdza się jako tajniak (model TW)

Jamniki

Jamniki to najwspanialsza rasa psów. Są to najpiękniejsze istoty czworonożne na świecie. Wywodzą się w prostej linii od potężnego Jamniczka.

Mają około jednego metra merdającej miłości i długie, szybkostrzelne języki. Ulubionym zajęciem jamników jest błogie lenistwo (śpią około 18 godzin na dobę), a ponadto zabawy i tulenie.

Jamniki należą do gromady łóżkolubnych, więc nie należy zapominać o zrobieniu w swoim łóżku miejsca dla jamnika, nawet gdyby w tym celu trzeba było wyrzucic z niego męża. Jamniki kochają bezinteresowną miłość dzieci, dlatego są niezłe w dogoterapii. Jak dowodzi doświadczenie licznych posiadzczy jamników, życie bez nich jest puste i smutne.

Jamniczek

Provided ID could not be validated. Bóg płodności i dobrobytu. Stoi na straży sprawiedliwości podziałów ofiar dla bogów i karmy dla psów. Niektórzy twierdzą że nie ma nic potężniejszego od Wielkiego Jamniczka.

Od niego wywodzi się rasa zwana Jamnikiem.

Stany emocjonalne:

Jamniczek posiada 3 stany emocjonalne, które osadzone są w głowie i uaktywniają się w miarę potrzeby. Jamniczek może być:

wściekły: rozwścieczony jamniczek jest zdolny powalić 4 niedźwiedzie polarne naraz. Wściekły jamniczek o szlacheckiej krwi potrafi kopulować z ofiarą podczas ataku (niewielu mędrców tego świata miało zaszczyt obserwować to zjawisko – niejeden jednak tego doświadczył)

smutny: jamniczek jest smutny bardzo rzadko; wtedy rozmyśla i tylko on wie, o czym

wesoły: wesoły jamniczek podsuwa się pod rękę, żeby być gładzonym. Każdy, kto zechce pogładzić jamniczka, zostaje sowicie wynagrodzony i żyje w dostatku do końca swych dni. Wesoły jamniczek jada nadpsute mięso, przy czym cicho warczy. Jest to, wbrew pozorom, oznaka wesołości. Wtedy jamniczek daje do zrozumienia, że jest zadowolony. Jamniczek jest wesoły między innymi wtedy, gdy kopuluje z suczką. Gdy wesoły jamniczek spojrzy na kogoś, to ta osoba zostaje uzdrowiona.

Cechy charakterystyczne:

Niektórzy dziwacy twierdzą, że jamniczek ma moc wiekszą od Boga.

Jamniczek jest zdolny do rozmnażania się. Czyni to poprzez chwytanie partnera za kark i łojenie go w pupsko, posadowione w okolicach potylicy. Ciekawostką jest to, że co by nie było jego partnerem, to i tak urodzi się jamnik czystej, szlachetnej krwi.

Jamniczek lubi być głodzony, w szczególności w okresie Wielkiejnocy. Polepsza mu to samopoczucie. Jeśli wprawnie pogładzisz jamniczka, zostanie on twym przyjacielem.