Nightwish: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
M (Przywrócono przedostatnią wersję, jej autor to Misiek95. Autor wycofanej wersji to 193.24.205.199.)
M (cs:)
Linia 24: Linia 24:
[[Kategoria:Zespoły muzyczne]]
[[Kategoria:Zespoły muzyczne]]


[[cs:Nightwish]]
[[da:Nightwish]]
[[da:Nightwish]]
[[en:Nightwish]]
[[en:Nightwish]]

Wersja z 23:13, 7 lis 2008

Nightwish (Najtwisz, Najtłisz) – fiński zespół chybametalowy. Jedna z ulubionych kapel kindermetali. Znienawidzony przez tró metalowców. Znany głównie z wyrzucenia swojej wokalistki.

Początki zespołu

Jak dumnie ogłasza każda strona o Nightwishu, zespół został założony o północy (żeby było mroczniej), prawdopodobnie podczas imprezy. Tej samej nocy powstał materiał do pierwszej płyty, Angels Fall First. Był problem jednak, kto ma na niej śpiewać. Tuomas, lider zespołu, zaoferował że on się tym zajmie. Reszta zgodziła się, miała jednak dość litości do słuchaczy, by zaangażować poza tym jeszcze kogoś. Następnego dnia była niedziela, więc świeżo stworzony Nightwish poszedł do kościoła. Tam też spotkali Tarję Turunen, śpiewającą dotychczas w chórze. Kiedy ją zaangażowali, chcieli zmienić nazwę na bardziej odpowiadającą imidżowi wokalistki, niestety Iron Maiden (Żelazna Dziewica) było już zajęte. Mimo to nie poddali się i wypuścili pierwszy LP, którego chyba nikt nigdy nie słyszał.

Dalsza twórczość

Potem Nightwish wydawał jakieś płyty dwa lata, zawsze w tydzień po imprezie, na której się spotykali. Dalej ich olewano, jednak nie przeszkodziło to zdeterminowanemu Tuomasowi namówić wytwórni do zaangażowania orkiestry. Była ona absolutnie niezbędna w nagraniu takich kawałków jak Homo (utwór, w którym lider grupy przyznaje się do swoich zainteresowań; oficjalnie nazwany "Nemo") i Wish I Had An Angel. Wtedy też pierwszy raz pojawili się w mediach.

Wyrzucenie Tarji

Mimo to, nadal mało kto słuchał Nightwisha. Dlatego Tuomas w 2005 roku postanowił wywalić Tarję na zbity pysk i narobić rabanu wokół zespołu. Dlaczego ? "Tarka" odrzuciła umizgi nieszczęśliwego poety i wyszła za mąż za miejscowego Don Juana, Marcelo Cabuli. Tuomas: "Była wobec mnie zimna jak śledzie w supermarkecie." Udało się - zaraz po wyrzuceniu wokalistki pojawiło się ogromne grono nowych fanów. Większość z nich zaraz zaczęła rozpaczać, że bez Tarji ten zespół to już nie będzie to. Wciąż (niestety) jest wiele osób zwanych "Tarja zombie", którzy pod każdym klipem (np. na Youtube) wypisuję "Anette sucks" ; "Tarja come back" a tak naprawdę mają niecałe 14 lat i nie rozumieją, że świat się zmienia.

A tak w ogóle to ile można oglądać tą samą żółtą firankę albo czerwony koc na pościeli?

Przyjęcie Anette

Następne dwa lata zespół miał fanów gdzieś i pił, palił i imprezował. W listopadzie 2006 roku przyjęto Anette Olzon. Zaraz nagrano kilka popowych kawałków i w ten sposób powstało wątpliwe dzieło pod tytułem Dark Pussy Play, na którym uraczono fanów piskami, jękami i sapaniem nowej wokalistki. Album promowany dwoma nakręconymi po pijaku teledyskami, w których Tuomas szpanuje gołą klatą z pięcioma włosami i pojawia się dużo ładnych dziewczyn z miejscowego domu opieki, natychmiast osiągnął znakomite wyniki sprzedaży (trzeba było wykupić i zniszczyć jak najwięcej krążków, aby ludność świata nie zaczęła masowo obcinać sobie uszu), a także wkupił się w łaski słuchaczy muzyki całkiemnieambitnej.

Tak w ogóle to Tarja szpanuje dalej swoimi trzema oktawami, a fani się cieszą.